Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2010   (17. 2. 2010)

Střízlivý redukční plán je základem úspěchu

Střízlivý redukční plán je základem úspěchu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

I když to tak ještě dnes při pohledu ven nevypadá, už brzy se v přírodě ozve jaro. Tedy období, v němž se mnozí z nás začnou více orientovat na otázku redukce kilogramů. Jen na ně však svou pozornost neupínejte. Užitečnější je zaměřit se na udržení nastoupeného trendu směrem ke zdravému životnímu stylu, tj. na vyvážené stravování a pohyb. Mějte na paměti, že pokud pro svou pohybovou aktivitu nenaleznete aspoň 20 minut denně (více je samozřejmě lépe), z dlouhodobého hlediska v redukci spíše úspěšní nebudete. Celý článek zde.

Sibutramin stažen z EU

Sibutramin stažen z EU

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Evropská léková agentura doporučila na základě předběžných výsledků studie SCOUT (Sibutramin Cardiovaskular OUTcomes) pozastavit registraci pro sibutramin (Meridia, Lindaxa, Sibutramin Sandoz, Teva). Tento přípravek bude stažen ze všech trhů zemí EU. Celý článek zde.

Rekondiční sobota v Plzni

Rekondiční sobota v Plzni

Redakce

Již podruhé se ve spolupráci s VŠTJ MEDICINA PRAHA podařilo v Plzni zorganizovat rekondiční sobotu, a to 30. ledna 2010 v ZŠ Podmostní 1, kde sídlí i naše zdejší rekondiční centrum. Hlavním cílem této akce bylo ke zdravému pohybu pozvat nové cvičence, a to nejen z řad diabetiků. Všechny ty, kdo se nebojí začít s pohybem a chtějí si vyzkoušet různé typy cvičení. Celý článek zde.

Cvičíme i v Roudnici nad Labem

Cvičíme i v Roudnici nad Labem

Redakce

Ve spolupráci s A-fitness otevíráme první cvičení v Roudnici nad Labem, tedy v ryze sportovním městě, v němž je „boj“ proti nadváze a obezitě historicky zakořeněn. Celý článek zde.

Cambridgeská dieta

Cambridgeská dieta

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Tato dieta, pojmenovaná po pracovišti svého zakladatele, výzkumného pracovníka Cambridgeské univerzity dr. Alana Howarda, se i u nás stala velkým hitem, a to zejména proto, že slibuje výraznou redukci hmotnosti. Nicméně její historie je poněkud temná. Původní složení, odpovídající zhruba 330–400 kaloriím denně, způsobilo jen ve Spojených státech desítky onemocnění i úmrtí, které rozpoutaly celou řadu soudních sporů. Celý článek zde.

Těhotenská cukrovka

Těhotenská cukrovka

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V letošním druhém čísle se v rubrice Kauza zaměříme na ne zcela běžný typ cukrovky, a sice na gestační. Její zvláštností je, že vzniká výhradně v těhotenství, proto je také označována jako těhotenská, a po porodu u většiny žen vymizí. Pokud ne, jedná se s velkou pravděpodobností o jiný typ cukrovky, např. 2. typu, kdy těhotenství její rozvoj jen urychlilo či zkrátka odkrylo. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Jaký je poslední trend vývoje hmotnosti české populace? 2. díl

Jaký je poslední trend vývoje hmotnosti české populace? 2. díl

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V letech 2008–9 byl prováděn poslední průzkum výskytu obezity u dospělé populace v ČR, který pod patronací 3. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha a za fi nanční podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR prováděla agentura STEM/MARK. Pojďme se blíže podívat na to, jak Češi v tomto výzkumu dopadli. Celý článek zde.

Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020