Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2010   (24. 3. 2010)

Jaká je realita „hubnoucích“ reality show

Jaká je realita „hubnoucích“ reality show

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Hubnoucí reality show patří jistě mezi hlavní fenomén poslední „mediální“ doby. V časopisech, novinách a hlavně v televizi se za pozornosti milionů diváků pokouší zhubnout „vyvolení“ jedinci. Pro někoho je hlavní motivací účasti v takovém pořadu moment dotknutí se slávy, pro jiného zase poslední možnost, jak začít hubnout. Celý článek zde.

Warfarin – nepřítel redukční diety?

Warfarin – nepřítel redukční diety?

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Warfarin je lék, který se používá na „ředění krve“. Funguje tak, že blokuje biologicky aktivní formy vitaminu K, který je nezbytný pro srážlivost krve. Warfarin lidé užívají např. při srdečních arytmiích (fi brilaci síní), kde při nezředěné krvi existuje zvýšené riziko vzniku krevní sraženiny, s níž je spojeno riziko následné embolizace, např. do mozku. Mezi další indikace léčby warfarinem patří trombóza žil či pacienti s chlopenními náhradami. Celý článek zde.

Celozrnné pečivo ano. Tmavé neznamená vždy zdravé!

Celozrnné pečivo ano. Tmavé neznamená vždy zdravé!

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Zřejmě většina z nás se při dodržování redukční diety řídí pravidlem, podle něhož je klasické bílé pečivo takříkajíc zapovězeno, zatímco pečivo celozrnné je jakousi „mantrou“, jež nás má doslova „spasit“. Pojďme se ale na celozrnné pečivo – takové, co běžně nalezneme v nabídce českých supermarketů – podívat blíže, abychom si ověřili, zda má skutečně takové blahodárné účinky na náš organismus. Celý článek zde.

Váš příběh – Zbyněk Sedloň (*15. 5. 1962)

Váš příběh – Zbyněk Sedloň (*15. 5. 1962)

Redakce

Všechno mi došlo, až když mi v nemocnici řekli: „Pokud nezhubneš, brzy bude po tobě!“ říká také Zbyněk Sedloň v našem otevřeném rozhovoru o životě s obezitou, resp. o momentu, který rozhodl, že se s tímto zdatným soupeřem pustí do boje. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Rekondiční pobyty 2010

Rekondiční pobyty 2010

Redakce

Vzhledem k velkému zájmu o účast na víkendových a týdenních rekondičně-redukčních pobytech jsme pro vás připravili nové termíny pro rok 2010. Celý článek zde.

Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020