Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 7 / 2010   (29. 9. 2010)

Nástrahy podzimu

Nástrahy podzimu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Každé roční období je specifické tím, jak na nás působí. Jaro je jakýmsi probuzením těla i naší mysli, zima, ale většinou více léto – podle toho, jakého je kdo založení – vybízí k pohybové aktivitě. A podzimní období, do něhož právě vstupujeme, bývá charakteristické spíše útlumem, jak duševním, tak fyzickým. Většina z nás – i vlivem změn počasí (snížení teplot, silnější větry, deště, mlhy, inverze atd.) či posunu času, který zkracuje odpoledne – výrazně omezuje venkovní pohybové aktivity. Pokud je nenahrazujeme pohybem „pod střechou“, snižujeme energetický výdej a vystavujeme se růstu hmotnosti. Celý článek zde.

Otrava houbami aneb proč na žampiony raději do obchodu

Otrava houbami aneb proč na žampiony raději do obchodu

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Říká se, že všechny houby jsou jedlé, některé však jen jednou. Touto větou vás, milí čtenáři, nechci vůbec děsit, nicméně na jedovaté houby si musíme dávat vždycky pozor. Houby můžeme z hlediska poživatelnosti dělit na jedlé, nejedlé (nejsou jedovaté, ale jsou např. hořké, palčivé či jinak nevhodné k jídlu) a jedovaté. Největší skupinu tvoří houby jedlé. Houby jedovaté a nejedlé jsou ve výrazné menšině. Celý článek zde.

Za vším hledej plísně

Za vším hledej plísně

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Plísně – mikroskopické vláknité příbuzné hub – patří k nejrozšířenějším životním formám na zemi (a v jejím nejbližším okolí). Díky své až neuvěřitelné schopnosti výtrusu přežívají i v těch nejtvrdších podmínkách. Nejznámější je bezesporu plíseň produkující antibiotikum penicilin, objevená sirem Alexandrem Flemingem v roce 1928. V medicíně je penicilin využíván od čtyřicátých let. Vlivu penicilinu, ale i ostatních plísní na život člověka jsou věnovány následující řádky. Celý článek zde.

Houby a redukce hmotnosti

Houby a redukce hmotnosti

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Houby patří mezi velmi staré organismy – předpokládá se, že na naší planetě byly již spolu s dinosaury. V současnosti je známo asi milion a půl druhů hub, z toho se u nás nachází cca 10 000. Houby rostou nejen v lesích, ale i na rostlinách (nechvalně známé plísně), určité druhy jsou schopny žít i v extrémních podmínkách – houby se vyskytují od rovníku k oběma pólům. Celý článek zde.

Pochoutky z hub

Pochoutky z hub

PhDr. Karolína Hlavatá

Vzhledem k tomu, že je houbařská sezóna v plném proudu, připravili jsme pro vás několik receptů z hub. Přejeme dobrou chuť. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., PhDr. Karolína Hlavatá

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Pohybová aktivita a obezita v české populaci v 21. století

Pohybová aktivita a obezita v české populaci v 21. století

Výskyt obezity v posledních letech neustále stoupá a není tomu jinak ani u české populace. Tento fakt potvrdil poslední výzkum, který prováděla agentura STEM/ MARK koncem roku 2008 a s jehož výsledky vás postupně seznamujeme na stránkách Obesity NEWS. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že – v dobrém slova smyslu – pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020