Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2010   (20. 10. 2010)

Den se krátí…

Den se krátí…

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Podzimní „zkracování“ dne a celkově ponurejší nálada, která v těchto měsících čím dál více opanovává venkovní prostory, může mnohé z nás čas od času uvrhnout do psychické nepohody, zvláště pak ty, kteří již nějakou psychickou poruchou trpí. K tomu všemu přispívá i změna letního času na zimní, tj. posun času o jednu hodinu dozadu, která proběhne poslední říjnovou neděli, a to 31. 10. Celý článek zde.

On-line odborné poradny na stránkách www.medispo.net

On-line odborné poradny na stránkách www.medispo.net

Redakce

Od druhého říjnového týdne jsou na internetových stránkách www.medispo.net spuštěny pravidelné týdenní on-line poradny s odborníky, díky nimž můžete získat užitečně informace o redukci váhy a příbuzných tématech. V jejich rámci můžete konzultovat s instruktory pohybových aktivit, nutričními terapeuty a lékaři. Ke vstupu do poraden je potřeba se jen zaregistrovat na výše uvedených stránkách. Celý článek zde.

Víte, že…

Víte, že…

Redakce

Velké slavné medicínské objevy byly velmi často zpočátku zpochybňovány. Mezi ně patří i objev Helicobactera pylori neboli bakterie, která způsobuje vředy žaludku. Celý článek zde.

Liposukce není metoda hubnutí

Liposukce není metoda hubnutí

Snad každý by chtěl alespoň jednou v životě shodit přebytečná kila, aniž by musel dodržovat dietu nebo vykonával pravidelnou pohybovou aktivitu. Z tohoto pohledu by se jako ideální řešení mohla jevit liposukce. Ve skutečnosti vám ale zhubnout nepomůže ani se jejím prostřednictvím nezbavíte zdravotních problémů souvisejících s nadváhou. Jen zbytečně vyhodíte několik desítek tisíc korun. Celý článek zde.

Jak uchovávat ovoce a zeleninu aneb k jakým kvalitativním změnám dochází vlivem skladování

Jak uchovávat ovoce a zeleninu aneb k jakým kvalitativním změnám dochází vlivem skladování

PhDr. Karolína Hlavatá

Až se zima zeptá, co jste dělali v létě, každý pilný zahrádkář odpoví, že se pečlivě staral o svou zahradu. Co ale s vypěstovanou zeleninou a ovocem? Způsobů, jak uchovat plody své práce, je několik. Tradiční je zavařování, sušení, zamrazování či uskladnění v suchu a temnu. Díky těmto technologickým postupům zajistíme sice trvanlivost potravin, ale jakým způsobem se změní jejich nutriční hodnota? O tom více pojednávají následující řádky. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

MUDr. Jitka Housová, Ph.D., PhDr. Karolína Hlavatá

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Co prozrazuje kůže diabetika

Co prozrazuje kůže diabetika

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Hlavní funkcí kůže je ochrana našeho organismu před vnějšími vlivy, jako např. před teplem, zimou, vlhkem či suchem. První, co nás na kůži upoutá, je její barva. Ta může o našem zdravotním stavu také leccos vypovědět, např. bledá pokožka se vyskytuje u anémie (nízká hladina červeného krevního barviva), žlutá je zase typická pro onemocnění jater, našedlá pro onemocnění ledvin, namodralá (cyanotická) u nedostatku kyslíku a rudá je často u spálenin. Na kůži se rovněž projevují některé interní choroby, jako např. cukrovka, vysoký cholesterol či žloutenka. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020