Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 9 / 2010   (8. 12. 2010)

Vánoce jsou pro vzestup hmotnosti nejrizikovějším obdobím

Vánoce jsou pro vzestup hmotnosti nejrizikovějším obdobím

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Co se týká pohybu hmotnosti směrem vzhůru, patří Vánoce zcela jistě mezi nejrizikovější období roku. Tento obecný trend ale můžete ve vašem konkrétním případě změnit nebo alespoň významně zmírnit, a to tak, že si naplánujete a následně zanalyzujete svůj stravovací režim. Co si pod tím představit? Celý článek zde.

Správné uchovávání potravin ovlivňuje naše zdraví

Správné uchovávání potravin ovlivňuje naše zdraví

PhDr. Karolína Hlavatá

Snaha prodloužit trvanlivost potravin byla v popředí zájmu lidí od nepaměti. Nejběžnějšími způsoby konzervace bylo sušení, uzení a nasolování. Přelomový byl rok 1864, v němž francouzský biolog Louis Pasteur vyvinul nový způsob konzervace potravin, a sice pasterizaci. Celý článek zde.

Nové potraviny významně pomáhají při redukci hmotnosti

Nové potraviny významně pomáhají při redukci hmotnosti

Redakce

Výzkumný ústav potravinářský se od roku 2006 v rámci projektu „Bezpečné a kvalitní potraviny k podpoře snižování nadváhy“ zabývá testováním a vývojem tzv. nových potravin, které v porovnání s „normálními“ potravinami dovedou zasytit na významně delší dobu a nepodílejí se na tvorbě tuku v tkáních. Za to „může“ vaječný bílek, který je jejich základem. Nejdále dospěl výzkum u proteinových nudlí, které v současné době přecházejí do výroby a brzy se objeví v obchodech. Více o těchto revolučních potravinách prozrazuje jejich otec-zakladatel Karel Kýhos. Celý článek zde.

Vyšetření žlučníku jako indikátor bariatrické operace

Vyšetření žlučníku jako indikátor bariatrické operace

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Většina pacientů dobře ví, že po dietní chybě se může dostavit tzv. žlučníkový záchvat. A každý, kdo jej někdy prožil, se vyjadřuje tak, že snad nic horšího nemůže být. Mezi typické žlučníkové potíže patří velká bolest v pravém podžebří, která se může přenášet i do zad. Tato bolest je téměř vždy provázena intenzivním zvracením a celkovou nevolností. Pojďme si říci něco bližšího o tom, co je a k čemu vlastně žluč v lidském těle slouží. Celý článek zde.

Pohybová aktivita seniorů

Pohybová aktivita seniorů

Anna Crhová

Senioři v dnešní společnosti tvoří stále významnější část populace. S tím souvisí i to, že daleko větší část z nich je aktivních, a to jak ekonomicky, tak i ve svém volném čase. Dnešní senioři zkrátka prožívají po všech stránkách plnohodnotný život, a proto by měli více dbát o jeho kvalitu a rovněž se udržovat v patřičné kondici. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020