Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2011   (16. 2. 2011)

Láska prochází žaludkem

Láska prochází žaludkem

PhDr. Karolína Hlavatá

Na 14. února připadá svátek všech zamilovaných „Valentýn“, který si získává stále více příznivců. A to je dobře, čím více dnů budeme věnovat lásce, tím lépe bude na světě. Láska bývá častým důvodem – jak u žen, tak i u mužů – k zahájení „boje“ s nadbytečnými kilogramy. Z tohoto pohledu by svátek lásky mohl být dobrou příležitostí, jak společně začít s hubnutím nebo alespoň s ozdravěním jídelníčku. Celý článek zde.

Koutek zdravého životního stylu

Koutek zdravého životního stylu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jistě jste si nejednou sami na sobě ověřili, že zhubnout a následně si svoji váhu udržet není vůbec nic jednoduchého. Tuto skutečnost jsme se rozhodli (alespoň o krůček) změnit, a to prostřednictvím naší nové služby pod názvem „Koutek zdravého životního stylu“. V současné době můžete navštívit Koutky dva – v Císařské lékárně na Praze 2 a v lékárně IKEM na Praze 4. Koutky budeme postupně rozšiřovat i do dalších pražských lékáren a regionů. Celý článek zde.

Rekondiční centrum Mladá Boleslav on-line

Rekondiční centrum Mladá Boleslav on-line

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Od 1. února 2011 je mladoboleslavské rekondiční centrum připojeno na on-line rezervační systém, díky němuž je možné např. předobjednat, resp. objednat si cvičení či zjistit počet volných míst v daném kurzu apod. Využívání on-line rezervací umo žňuje efektivně využívat volné časy tak, aby se instruktoři mohli dostatečně věnovat všem členům. Díky propojení s pražským RC Salmovská se lze navíc objednávat do obou center z jednoho místa.

Tříměsíční kurz – hodina druhá

Tříměsíční kurz – hodina druhá

Jistě jste si nejednou sami na sobě ověřili, že zhubnout a následně si svoji váhu udržet není vůbec nic jednoduchého. Tuto skutečnost jsme se rozhodli (alespoň o krůček) změnit, a to prostřednictvím naší nové služby pod názvem „Koutek zdravého životního stylu“. V současné době můžete navštívit Koutky dva – v Císařské lékárně na Praze 2 a v lékárně IKEM na Praze 4. Koutky budeme postupně rozšiřovat i do dalších pražských lékáren a regionů. V pondělí 17. 1. 2011 proběhlo druhé společné setkání s návštěvnicemi tříměsíčního kurzu v Rekondičním centru Salmovská. První část teoretické hodiny byla věnována povídání o obezitě a její léčbě, změně životního stylu a správném zdravém stravování, které připravila doktorka Radka Jedličková společně s nutriční terapeutkou Jitkou Laštovičkovou. Celý článek zde.

Průběh artrózy můžeme zásadně změnit vlastním přičiněním

Průběh artrózy můžeme zásadně změnit vlastním přičiněním

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Obezita představuje ve vyspělých zemích závažný zdravotní problém. Mezi její komplikace patří i artróza (resp. osteoartróza) neboli bolestivé degenerativní poškození kloubů, ke kterému dochází v důsledku nepoměru mezi zátěží a odolností kloubu. Onemocnění postihuje převážně osoby nad 50 let věku. Postiženy bývají především velké klouby (kolena, kyčle, ramena), páteř, ušetřeny ale nejsou ani malé klouby rukou. Celý článek zde.

Mlsat lze i zdravě

Mlsat lze i zdravě

PhDr. Karolína Hlavatá

Občas si dopřát něco sladkého není na škodu ani v rámci redukčního režimu. Nicméně je dobré vědět, po čem sáhnout, aby chuťové buňky dostaly to, co chtějí a linie zůstala ušetřena. Celý článek zde.

Zasportujte si s partnerem Jde to i v zimním období

Zasportujte si s partnerem Jde to i v zimním období

Mgr. Renata Větrovská

Chcete prožít příjemný den či odpoledne se svým protějškem? Vykročit ze stereotypu společného sledování televize? Nebo pro sebe udělat něco víc než se „jenom“ scházet u společného oběda či večeře? Na to existuje snadná odpověď: společně si zasportujte. Prospějete tak svému zdraví, strávíte hezké a zábavné chvíle po boku svého nejmilejšího a nakonec i ta večeře vám bude společně chutnat víc. Celý článek zde.

Pravidelné „domácí“ měření krevního tlaku je důležité

Pravidelné „domácí“ měření krevního tlaku je důležité

Pravidelnou kontrolou krevního tlaku významně přispíváte k péči o své zdraví. Nízký i vysoký tlak totiž může signalizovat určitá onemocnění či nutnost přistoupit k jistým opatřením, např. při vysokém krevním tlaku k úpravě léčiv, samozřejmě na základě rozhodnutí lékaře. V domácích podmínkách lze k tomuto účelu využít tlakoměr neboli tonometr. Celý článek zde.

Výskyt obezity v České republice v roce 2011 (1. část)

Výskyt obezity v České republice v roce 2011 (1. část)

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V listopadu a prosinci proběhl další výzkum, který se věnoval výskytu obezity a přidružených onemocnění v České republice (první probíhal v letech 2000 a 2001, následoval rok 2008). Výzkum byl proveden společností STEM/MARK v rámci projektu Žij zdravě, který je podporován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Zkoumaný vzorek obsahoval celkem 2065 osob, které svým složením podle základních sociodemografických dat (např. pohlaví, věk, vzdělání) odrážejí reálnou dospělou populaci ČR. Respondenti byli v rámci výzkumu dotazováni osobně, byli váženi a byl jim měřen obvod pasu. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020