Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 5 / 2011   (25. 5. 2011)

Máj, lásky... a sportování čas

Máj, lásky... a sportování čas

Mgr. Renata Větrovská

„Byl pozdní večer, první máj. Večerní máj byl lásky čas.“ Tolik notoricky známý úryvek básně, která navždy proměnila květen na měsíc lásky. Nesměli bychom se ale pohybovat na stránkách Obesity NEWS, abychom nedodali, že květen je také jako přímo stvořený ku provozování venkovních pohybových aktivit. A proč ne se svými nejmilejšími? Vždyť aktivně strávený volný čas vždycky potěší, a to už jen díky dobrému pocitu, že jsme pro sebe udělali něco prospěšného. Celý článek zde.

Obezita a podvýživa Jak to jde dohromady?

Obezita a podvýživa Jak to jde dohromady?

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Když se o někom řekne, že je obézní, tak si asi každý z nás představí značně tlustého člověka. Pod označením podvyživený zase většině z nás vytanou na mysli vyhublé modelky, pacientky s mentální anorexií nebo dokonce nebohé oběti koncentračních táborů z druhé světové války. A to přitom i obézní pacienti mohou být podvyživení. Jak je to možné? Celý článek zde.

Co všechno lze vyčíst z obalu

Co všechno lze vyčíst z obalu

PhDr. Karolína Hlavatá

Označování potravin je povinností každého výrobce a slouží k ochraně spotřebitele. Na základě informací na obalu výrobku si můžeme vybrat pro nás výhodnější výrobek (např. se sníženým obsahem tuků pro potřeby redukční diety) nebo se vyvarovat nepříznivých důsledků pro naše zdraví (např. kvůli obsahu lepku nebo fenylalaninu u osob s nesnášenlivostí lepku nebo u osob s fenylketunurií). Základním předpisem je zákon o potravinách č. 110/1997 Sb., a prováděcí vyhláška 324/1997 Sb., o způsobu označování potravin, které jsou v souladu s předpisy EU. Celý článek zde.

Jak se chránit proti slunečnímu záření

Jak se chránit proti slunečnímu záření

Mgr. Alena Menclová

Slunce je nezbytnou součástí života na zemi. Přes složitý proces fotosyntézy rostlin se podílí na tvorbě kyslíku a dodává zemi potřebné světlo a teplo. Slunce má však i své negativní stránky, jednou z nich je vysílání nebezpečného ultrafialového (UV) záření. To nevidíme ani necítíme, ale může nám vážně poškodit zdraví. Celý článek zde.

Malý slovník pohybových lekcí, 1. díl

Malý slovník pohybových lekcí, 1. díl

Mgr. Renata Větrovská

Nedaří se vám zorientovat ve velkém množství nabízených pohybových aktivit? Chcete si jít zacvičit a nevíte, která z lekcí je pro vás tou pravou? Jsou pro vás názvy bosu, TRX, flowin, heat, body pump a nebo také zumba tzv. španělskou vesnicí? Nevadí. Právě pro vás jsme připravili seriál „Malý slovník pohybových lekcí“, v němž vám všechny v současnosti se vyskytující pojmy, s nimiž se můžete běžně setkat v jakémkoli sportovním centru, přiblížíme. Pozor, začínáme! Celý článek zde.

Sportování není všelék, v prevenci je to ale jasná jednička, 3. část

Sportování není všelék, v prevenci je to ale jasná jednička, 3. část

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Mnoho lidí to řeší neustále dokola: „Je v redukčním režimu lepší dieta nebo pohyb? Kolik energie má ta která potravina? Kolik energie spálíme při pohybové aktivitě?“ Poměrně dost času ztrácíme zjišťováním přesných údajů a mnohdy se rozčilujeme nad tím, že se hodnoty z různých zdrojů liší i o desítky kJ na 100 g. To ale skutečně není nutné? Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020