Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2011   (19. 10. 2011)

Aby podzim nebyl obdobím splínů a depresí

Aby podzim nebyl obdobím splínů a depresí

PhDr. Šárka Slabá, Ph.D.

K podzimu patří sběr kaštanů, barevné listí, pouštění draků i výstava Zahrada Čech (která se koná každoročně v mých rodných Litoměřicích), což jsou aktivity veskrze pozitivní. Podzimní čas ale také u mnohých lidí vyvolává pocit špatné nálady, ztrátu energie, splín. Mezi lidmi se ujal název podzimní deprese. Ale pozor, je nutné rozlišovat mezi depresí jako psychopatologickým stavem a onou „depkou“, jak ji cítí většina z nás. Celý článek zde.

Koutky zdraví aneb začít hubnout je snadné, ale jak vydržet?

Koutky zdraví aneb začít hubnout je snadné, ale jak vydržet?

Redakce

Koutky zdravého životního stylu jsou reakcí na současnou skutečnost, kdy se na nás ze všech stran – ze sdělovacích prostředků, internetu či lifestylových magazínů – doslova valí nekonečné množství informací na téma, jak to udělat, abychom byli stále krásní, štíhlí a zdraví. Cílem koutků je poskytnout vám korektní a ucelené informace a tím vám pomoci se lépe orientovat v nepřeberné záplavě zpráv a článků. Celý článek zde.

Výzkumná činnost

Výzkumná činnost

Redakce

VŠTJ MEDICINA PRAHA vyvíjí také výzkumnou činnost, a to zejména v oblasti zaměřené na pohybovou aktivitu a její účinek na metabolismus. Celý článek zde.

Reportáž z Kubovy Hutě

Reportáž z Kubovy Hutě

Redakce

Ve dnech 14.–18. září se konal rekondiční pobyt v krásném prostředí Šumavy, v obci Kubova Huť. Účastnilo se ho na 20 klientů rekondičních center VŠTJ MEDICINA z Mladé Boleslavi, Tachova a Prahy. Pestrý pohybový program měly na starosti instruktorky Jana Šebková, Gabriela Jiříková a Lucie Životská. Celý článek zde.

Tříměsíční skupinové kurzy redukce hmotnosti

Tříměsíční skupinové kurzy redukce hmotnosti

Redakce

První tříměsíční skupinové kurzy proběhly v loňském a letošním roce v RC Salmovská a RC Mladá Boleslav. Pod vedením MUDr. Radky Jedličkové (lékařka-internistka) a Bc. Jitky Laštovičkové (nutriční terapeutka) v Praze a Bc. Jitky Horákové, DiS., (nutriční terapeutka a fyzioterapeutka) v Mladé Boleslavi zapracovali první účastníci na své stravě a začali pravidelně cvičit v rekondičních centrech. Celý článek zde.

Antipsychotika a obezita

Antipsychotika a obezita

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Antipsychotika (neuroleptika) jsou léky užívané pro léčbu duševních chorob. Ty tvoří velmi pestrou a různorodou skupinu nemocí, depresí počínaje a schizofrenií konče. Proto i jednotlivé léky používané na léčbu těchto nemocí se liší svými účinky na vzestup hmotnosti. Pokud lékař zahájí léčbu neuroleptiky, jejich účinek (antipsychotický – tedy účinek např. proti halucinacím, ale i depresi) můžeme očekávat za jeden až tři týdny. Proto je nesmyslné tvrdit, že hned druhý den po zahájení léčby pacienti pociťují např. velký hlad. Na druhou stranu je pravda, že poměrně brzy po zahájení léčby mohou pacienti pociťovat únavu a spavost. Celý článek zde.

Jak si vhodně posílit imunitu?

Jak si vhodně posílit imunitu?

Mgr. Alena Menclová

Imunita neboli imunitní systém slouží k ochraně organismu před cizorodým a infekčním materiálem. Zároveň se podílí na odstraňování odumřelých a poškozených buněk. V zimních a sychravých měsících roku se často setkáváme s vyšším výskytem nachlazení způsobeného virovou či bakteriální infekcí. Abychom těmto problémům předešli nebo zmírnili průběh nemoci, je žádoucí se řídit zdravým životním stylem, úspěšně zvládat každodenní stres a dopřát si dostatek odpočinku. Mezi podpůrné přípravky ovlivňující činnost imunitního systému patří některé vitaminy a stopové prvky, imunomodulátory, vakcíny proti chřipce, a dokonce i probiotika. Celý článek zde.

Sportem proti špatné náladě

Sportem proti špatné náladě

Mgr. Renata Větrovská

Pomalu ale jistě jsme se přehoupli do dalšího ročního období – do podzimu. Pro někoho to může být barevný a krásný podzim, pro jiné (a těch je možná více) symbol deprese a špatné nálady. Pro ty z vás, kteří nejste velcí fanoušci podzimu a hledáte všechny možné způsoby, jak se udržet alespoň trochu v dobré náladě, máme radu: zkuste si zasportovat. Celý článek zde.

Kdy přibíráme nejčastěji?

Kdy přibíráme nejčastěji?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Existuje několik rizikových období pro zásadní vzestup hmotnosti. Na základě celorepublikového výzkumu v rámci projektu Žij zdravě za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny jsme se pokusili analyzovat, kde a kdy jsou hlavní rizika vzestupu hmotnosti. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020