Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 9 / 2011   (16. 11. 2011)

Buďte v těhotenství fit

Buďte v těhotenství fit

Mgr. Renata Větrovská

A je to tady. Zimní zahalovací období začíná. Pomalu ale jistě na sebe začínáme vrstvit teplé oblečení, abychom se ve studeném a sychravém počasí cítili co nejlépe. Ráno sice musíme strávit delší čas oblékáním, ale zase naše případná větší bříška můžeme lépe zamaskovat pod svetrem či kabátem. Ale pozor! Existuje důvod, kdy svoje rostoucí břicho skrývat nemusíme. Ba naopak, můžeme a chceme ho ukazovat všem na odiv. Ten důvod se jmenuje těhotenství. A právě o něm je toto číslo našich novin. Celý článek zde.

Vyrazili byste rádi na rekondiční pobyt, ale nevíte, co vás čeká a zda to zvládnete?

Vyrazili byste rádi na rekondiční pobyt, ale nevíte, co vás čeká a zda to zvládnete?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Víkendové a týdenní akce jsou zaměřeny především na pohybovou aktivitu s možností vyzkoušet si různé lekce cvičení, sporty v přírodě i ve vodě. Celý program je přizpůsoben převážně lidem s civilizačními onemocněními, jako např. vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo obezitou. Celý článek zde.

Vánoční soutěž s VŠTJ MEDICINA

Vánoční soutěž s VŠTJ MEDICINA

Mgr. Zuzana Borkovcová

Vánoce pomalu klepou na dveře, a tak rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA pro své stávající členy pořádá již po několikáté Velkou vánoční soutěž, jejímž hlavním partnerem je společnost ZEPTER. Celý článek zde.

Těhotenství a obezita

Těhotenství a obezita

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Těhotenství s sebou skoro vždy přináší váhový přírůstek, který je způsoben jednak působením hormonů (tělo se připravuje na kojení – jedním z energetických zdrojů pro tvorbu mateřského mléka je tuk ukládaný během těhotenství) a rovněž zvýšeným přísunem potravy. V těhotenství je přitom potřeba rozlišovat dva typy obezity – tu, která byla přítomna již před těhotenstvím, a tu, která vznikla v jeho průběhu. Pojďme se na oba případy podívat zblízka. Celý článek zde.

Důležitost výživy v těhotenství

Důležitost výživy v těhotenství

PhDr. Karolína Hlavatá

Hlavním cílem výživy v těhotenství je zajištění optimálních podmínek pro růst plodu při zachování dobrého nutričního stavu matky. Celý článek zde.

Léčba nachlazení v období těhotenství

Léčba nachlazení v období těhotenství

Mgr. Alena Menclová

Nachlazení představuje souhrnné označení pro onemocnění, které se projeví jedním či několika současně probíhajícími příznaky. Mezi nejběžnější z nich patří rýma, bolest v krku, kašel, celková slabost, bolesti v kloubech a teplota. Každý příznak má svou konkrétní léčbu. Doposud neexistuje vhodný přípravek pro těhotné, který by vyřešil všechny projevy najednou. Celý článek zde.

S hmotností je potřeba bojovat už od dětství

S hmotností je potřeba bojovat už od dětství

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V posledních letech se stává problematika zvýšené hmotnosti velkým problémem již v dětství. Důvodů, proč tomu tak je, je celá řada. Pojďme se na ty hlavní podívat trochu blíže. Celý článek zde.

Kroužek zdravého životního stylu pro žáky základních škol

Kroužek zdravého životního stylu pro žáky základních škol

Bc. Denisa Lamačová

V říjnu 2011 odstartoval na pražské základní škole Kavčí hory pilotní projekt Kroužek zdravého životního stylu s názvem Žij zdravě, který se zaměřuje na spolupráci školy a rodiny v boji proti nadváze a obezitě u školáků. Určený je pro žáky 1. (do 10–11 let) a 2. stupně (11–15 let). Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020