Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2012   (16. 4. 2012)

Jak na redukci váhy? Stejně jako na údržbu motoru

Jak na redukci váhy? Stejně jako na údržbu motoru

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., Mgr. Jaroslav Koreš

Představme si lidské tělo jako jakýkoliv stroj – ve formě potravy mu dodáváme palivo a ono ho přemění na energii pro vykonávání práce, využije ho k vlastnímu provozu a část uvolní ve formě tepla. Zřejmé je, že tělo nemůže dlouhodobě vydávat více energie, než mu dodáváme, jinak by se jednalo o perpetuum mobile. Celý článek zde.

Děti v pohybu

Děti v pohybu

Redakce

VŠTJ MEDICINA Praha pro své členy připravilo novou pohybovou aktivitu, a to volnočasový kroužek „Děti v pohybu“. Určen je pro všechny děti, které mají rády pohyb, vhodný je i pro děti s nadváhou. Celý článek zde.

Tříměsíční redukční kurzy

Tříměsíční redukční kurzy

Redakce

V rekondičních centrech VŠTJ MEDICINA Praha neustále probíhají individuální tříměsíční programy pohybové aktivity, se zaměřením na redukci hmotnosti. Celý článek zde.

Cvičení s dětmi

Cvičení s dětmi

Redakce

Jak příjemně strávit sobotní dopoledne se svými dětmi? Přijďte si každou první sobotu v měsíci zasportovat, zasoutěžit, zatancovat a pobavit se do tělocvičny Gymnázia Na Vítězné pláni. Celý článek zde.

Rekondiční pobyty 2012

Rekondiční pobyty 2012

Redakce

Poslední týden v březnu proběhl první rekondiční pobyt. Přes 30 účastníků rozhýbalo svá těla v krásném prostředí kladenských lesů při nordic walkingu a různých pohybových aktivitách v přírodě. Celý článek zde.

Co jsou bílkoviny a proč je vlastně potřebujeme?

Co jsou bílkoviny a proč je vlastně potřebujeme?

Bc. Kristýna Skalická

Bílkoviny se skládají z aminokyselin a jsou základními stavebními kameny našeho organismu. Ve střevě jsou štěpeny a pak postupně vstřebávány. V těle jsou aminokyseliny využívány pro novotvorbu bílkovin, které plní funkci stavební a transportní. Zajišťují nám pohyb (ve formě svalů) a podílí se na obranyschopnosti organismu. Jejich dostatek je důležitý i při různých dalších procesech, jako například hojení ran. Celý článek zde.

Kouzlo zdravé stravy tkví ve správné tepelné úpravě

Kouzlo zdravé stravy tkví ve správné tepelné úpravě

PhDr. Karolína Hlavatá

Aby se strava stala naším lékem, je potřeba nejen vybírat kvalitní suroviny, respektovat výživová doporučení, ale také umět jídlo správně tepelně upravit. Známý je například vztah mezi vařením v páře, pečením bez tuku a nižší hmotností, zdravějšími cévami a menším rizikem vzniku cukrovky druhého typu nebo dokonce i nádorovými onemocněními. Celý článek zde.

Zeleninový salát s vejci Mimosa Spring

Zeleninový salát s vejci Mimosa Spring

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Uvařená vejce překrojíme podélně na polovinu, vyjmeme opatrně žloutky a vložíme do připravené misky. Přidáme jogurt, nasekanou šalotku na drobné kostičky, česnek, sůl a pepř. Směs důkladně promícháme a přidáme 5 g rozpuštěného másla a pažitku, které přimícháme do připravené směsi. Připravenou směsí naplníme přepůlená vejce, která pokládáme na listový salát a vše položíme na talíř, kolem jehož obvodu jsme si nakrájeli různé druhy papriky. Zdobíme snítkou petrželky nebo špetkou sladké papriky. Celý článek zde.

Poraďte se i vy ve své lékárně

Poraďte se i vy ve své lékárně

Mgr. Alena Menclová

Konzultační činnost neboli lékové poradenství je v současné době rychle se rozvíjející oblast poskytované farmaceutické péče v lékárnách. Pacienti mohou od konzultace s lékárníkem očekávat racionální zhodnocení své farmakoterapie, vysvětlení správné aplikace složitějších lékových forem, doporučení vhodných režimových opatření a mnoho dalších zajímavých informací týkajících se podpory zdraví a předcházení nemocem. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, na poslední straně našich novin se již tradičně můžete pustit do série slovních úloh a luštění populárního sudoku. Věříme, že i v letošním roce si rádi potrápíte mozkové závity, že pro vás luštění bude zábavné a místy i poučné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020