Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 10 / 2012   (21. 12. 2012)

Víme, jak naplnit novoroční předsevzetí o zhubnutí

Víme, jak naplnit novoroční předsevzetí o zhubnutí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Už je tady zase přelom roku a s ním i nejrůznější předsevzetí a plány na ten příští, lepší. K těm nejčastějším patří přání zhubnout a přestat kouřit… Má to ale vůbec smysl, když už jsme se do toho tolikrát pustili s nedobrým výsledkem? Nebo snad existuje nějaký spolehlivě funkční způsob? Rozhodně je několik pravidel, na které se můžete vždycky spolehnout. Celý článek zde.

Nové prostory pro rekondiční centrum v Českých Budějovicích

Nové prostory pro rekondiční centrum v Českých Budějovicích

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Stávající RC v Českých Budějovicích na Dynamu ukončí svůj provoz v prosinci 2012. Nebojte se však, že nebudete mít kam chodit cvičit nebo se odborně poradit s našimi lékaři či nutričními terapeuty. Centrum totiž dostane novou tvář v prostorách ambulantní kliniky MEDIPONT s.r.o. Celý článek zde.

Rekvalifi kační kurz akreditovaný MŠMT

Rekvalifi kační kurz akreditovaný MŠMT

Bc. Jitka Horáková,DiS.

VŠTJ MEDICINA Praha pořádá rekvalifikační kurz „Instruktor pohybových aktivit“ se zaměřením na pohyb osob s civilizačním onemocněním, např. s diabetem, obezitou, hypertenzí, osteoporózou a dalšími. Celý článek zde.

Rekondiční pobyty 2013

Rekondiční pobyty 2013

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Již se pomalu blíží další sezóna rekondičních pobytů, kterých proběhne celkem šest. Pokud chcete aktivně využít volný čas v zimním období nebo jen nevíte, co s prodlouženým víkendem, pojeďte s námi! První rekondiční pobyt se uskuteční 28. 2.–3. 3. 2013 v Penzionu Pod Rozhlednou v obci VRBICE (okr. Kostelec nad Orlicí). Celý článek zde.

Tříměsíční redukční programy

Tříměsíční redukční programy

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Hledáte odbornou pomoc při hubnutí? Pak jsou pro vás jako stvořené naše tříměsíční redukční programy, které probíhají v rekondičních centrech v Praze, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, Tachově a Brně. Celý článek zde.

Nová miniposilovna v RC GVP na Vyšehradě

Nová miniposilovna v RC GVP na Vyšehradě

Mgr. Zuzana Borkovcová

Velice častým předsevzetím do nového roku zní: „Zhubnu a dostanu se do kondice.“ A my vám ho pomůžeme naplnit. Celý článek zde.

Vánoční cvičení s dětmi

Vánoční cvičení s dětmi

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Již delší dobu probíhá pravidelně každou první sobotu v měsíci pod hlavičkou VŠTJ MEDICINA Praha sobotní cvičení s dětmi. To prosincové se neslo ve vánočním duchu, děti různých věkových kategorií si zasportovaly při míčových a sportovních hrách a užily si spousty legrace. Celý článek zde.

Vánoce na dietě

Vánoce na dietě

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Ne každý z nás si během Vánoc může dopřát všech dobrot bez omezení, nýbrž musí dodržovat některou ze speciálních diet vycházející z konkrétního onemocnění, typicky při potížích se žlučníkem, vysokým cholesterolem, ale také při cukrovce a obezitě. Ta většinou vyžaduje omezení nebo úplné vyloučení tuků a cukrů, snížení přísunu soli a omezení dráždivého koření. Obecně pak platí, že strava by měla být lehce stravitelná, aby co nejméně zatěžovala trávicí ústrojí. Ovšem i za takto ztížených podmínek lze připravit velmi chutné a pestré pokrmy. Celý článek zde.

Jahelník

Jahelník

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Vyprané jáhly vložíme do vroucí vody a vaříme cca 10 minut. Poté je vysušíme a nasypeme do připravené nádoby. Přidáme vejce, cukr, nastrouhaná a na másle s rozinkami orestovaná jablka, špetku soli a mléko. Připravíme hutnou směs, do které nastrouháme citronovou kůru, dochutíme podle potřeby ovocným cukrem nebo pomerančovou šťávou a to celé nalijeme do předem připravené pečicí nádoby, kterou jsme si vymazaly zbývajícím máslem a vysypaly žitnou moukou, aby se nám moučník nepřilepil. Jahelník vložíme do trouby a pečeme při teplotě 170 °C po dobu 30 až 45 minut nebo dokud nám nezezlátne. Upečený jahelník posypeme cukrem a podáváme s čerstvým plátkem citronu či pomeranče. Celý článek zde.

Specifika redukce hmotnosti u mužů

Specifika redukce hmotnosti u mužů

Bc. Jitka Laštovičková

Podle výzkumu Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, který byl součástí projektu „Žij zdravě“, je v současné době v České republice 64 % mužů, které trápí kilogramy navíc. Jak hubnou muži v porovnání se ženami, jaké volí strategie v boji s nadbytečnými kilogramy a na jaké naráží překážky? Celý článek zde.

Zimní turistika na sněžnicích

Zimní turistika na sněžnicích

Bc. Daniela Popelková

S příchodem zimy u mnohých z nás ubývá pohybové aktivity. Pochopitelně, mrazivé počasí ven zrovna netáhne. Když už si najdeme 2 hodiny týdně na fitko, můžeme mluvit o zázraku. Přitom zimní období skýtá celou řadu radovánek. Pojďme se podívat na jednu z nich, krásnou a u nás zatím málo rozšířenou. Zdraví, pohyb, mnoho zábavy a nezapomenutelné pohledy na zasněženou krajinu, to vše skýtá turistika na sněžnicích. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, na poslední straně našich novin se již tradičně můžete pustit do série slovních úloh a luštění populárního sudoku. Věříme, že i v letošním roce si rádi potrápíte mozkové závity a luštění pro vás bude zábavné a místy i poučné. Celý článek zde.

HoopFit na GVP

HoopFit na GVP

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Od 13. ledna začíná nové skupinové cvičení HoopFit. Využívá se při něm velké obruče, v kombinaci tanečních a fitness prvků. Jeho cílem je dosažení psychické pohody a fyzické zdatnosti. Přijďte si tedy vyzkoušet něco nového a zábavného! Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020