Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2013   (25. 2. 2013)

Záleží na tom, jaká kila shazujeme
Foto: shutterstock.com

Záleží na tom, jaká kila shazujeme

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jako každý rok, již v tomto období většina předsevzetí o změně životního stylu končí, a tak čím dál tím více se obracíme tam, kde nabízejí nějaké zaručené metody snížení hmotnosti? Jak se v tom orientovat? Celý článek zde.

Informace jsou důležitou součástí léčby

Informace jsou důležitou součástí léčby

Redakce

Obesity NEWS jsou k dispozici i v lékárnách, tedy tam, kde lidé hledají pomoc se zdravotními problémy. Kde jinde než u profesionálů by měli dostat pravdivé rady. Distribuci do vybraných lékáren zajišťuje společnost PHARMOS, a.s., jejíž významný představitel, Mgr. Karel Šlégr, ředitel pro marketing a prodej, nám poskytl rozhovor. Celý článek zde.

10 mýtů o hubnutí, potravinách a pohybové aktivitě – prvních dvacet minut se spalují cukry
Foto: shutterstock.com

10 mýtů o hubnutí, potravinách a pohybové aktivitě – prvních dvacet minut se spalují cukry

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Rozhodli jsme se v letošním roce postupně představovat mýty o stravování a pohybových aktivitách, které postupně budeme vysvětlovat. Neděláme si nárok, že to bude všem po chuti, někteří třeba namítnou, že jim to nepomáhá, nicméně pokusíme se vysvětlit, jaká jsou úskalí a limity jednotlivých mýtů. Čteme to neustále dokola. Pohybová aktivita na hubnutí musí trvat alespoň 20 minut, jinak se „spálí“ jen cukry. Teprve po této době se začnou spalovat tuky. Ale jak to, že maratonci mohou běžet posledních 15–20 minut nad tzv. anaerobním prahem s využitím zásobních cukrů, když už je mít dávno nemají? Celý článek zde.

Obezita a riziko vzniku nádoru

Obezita a riziko vzniku nádoru

MUDr. Šárka Svobodová, Ph.D.

Výskyt obezity a nadváhy celosvětově významně stoupá. S obezitou souvisí i výskyt mnoha dalších onemocnění, jakými jsou diabetes mellitus, srdečně‑cévní onemocnění na podkladě aterosklerózy, poruchy plodnosti, artróza nosných kloubů, depresivní stavy apod. Tím, že se nám daří léčit velkou část komplikací přímo souvisejících s obezitou, dožívají se pacienti s obezitou vyššího věku než dříve. Celý článek zde.

Na prázdniny bez batohu

Na prázdniny bez batohu

Redakce

Hubněte spolu s redaktory Českého rozhlasu, OBESIlinkou a VŠTJ MEDICINA. Motivační projekt úspěšně odstartoval 16. 1. 2013. Do současnosti se zaregistrovalo již téměř 600 soutěžících. V budově Českého rozhlasu, Římská 13, Praha 2, a v dalších městech proběhlo ve středu 16. 1. 2013 první vstupní vážení a zájem byl obrovský. Zástupci Poradny snižování hmotnosti OBESIlinka a rekondičních center VŠTJ MEDICINA celý den měřili, vážili a registrovali účastníky soutěže. Současně se vážilo i v Brně, Olomouci, Mladé Boleslavi, Plzni a Zlíně. Pokud vás mrzí, že jste zmeškali „veřejnou“ šanci se do projektu zapojit, můžete se přihlásit i z domova. Celý článek zde.

Cvičení bez pomůcek – posilování oblasti břišních svalů

Cvičení bez pomůcek – posilování oblasti břišních svalů

Mgr. Zuzana Borkovcová

Břišní svalstvo je důležité nejen pro „ploché bříško“, ale pro správné vzpřímené držení těla. Celý článek zde.

První z klubu 200 plus

První z klubu 200 plus

MUDr. Marta Šimůnková

Pan Jan K., 58 let, nikdy nebyl zcela štíhlý. Když končil „vojnu“, ručička váhy, na které stál, ukazovala 95 kg, což je jen o trochu více, než by měl při výšce 186 cm vážit. Jak k tomu došlo, že se Jan dostal až ke 225 kg (BMI přes 65 kg/m2)? Nebyla to pouze chuť k jídlu. A jak se se svým těžkým problémem potýká? S přehledem, odpovědností a za pomoci odborníků. Celý článek zde.

Krabičková dieta: zázrak, nebo „starý recept“?
Foto: autorka

Krabičková dieta: zázrak, nebo „starý recept“?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi dělali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte. Celý článek zde.

Rekondiční pobyty

Rekondiční pobyty

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Pojeďte s námi na rekondiční pobyt do Srbů (okr. Kladno) a využijte tak aktivně prodloužený víkend, plný pohybu a zábavy. Na programu jsou připraveny jak rychlé, tak pomalé formy cvičení, pro začátečníky i pro pokročilé. Výlety do okolní přírody a pro zdatnější možnost cykloturistiky. Připraveny jsou také zajímavé přednášky s lékařem na témata týkající se cukrovky, obezity a pohybu. Proto bude program uzpůsoben také diabetikům. Celý článek zde.

Zvýhodněný balíček

Zvýhodněný balíček

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Rekondiční centrum Salmovská v Praze nabízí během celého týdne, kdy probíhají masáže, tzv. Zvýhodněný balíček, který obsahuje jednu hodinu cvičení, jednu hodinu sauny a půlhodinovou masáž, za velmi příznivou cenu. Více informací na sekretariátu rekondičního centra či na www.vstj.cz v sekci RC Salmovská.

Nové rekondiční centrum v Českých Budějovicích

Nové rekondiční centrum v Českých Budějovicích

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Přijďte si zacvičit do nově otevřeného rekondičního centra v ambulantní klinice MEDIPONT s.r.o. Centrum nabízí různé druhy cvičebních strojů a pomůcek, stejně tak i možnost využít tříměsíční redukční programy či pomoc odborníků na pohybovou aktivitu a výživu.

Naše poradna

Naše poradna

Bc. Jitka Laštovičková, Bc. Jitka Horáková,DiS.

V rubrice poradna vybíráme z dotazů, které dojdou na naši adresu. Dnes odpovídaly nutriční terapeutky VŠTJ MEDICINA Praha, o.s., a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Bc. Jitka Laštovičková a Bc. Jitka Horáková. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020