Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 5 / 2013   (20. 5. 2013)

Zázraky hubnutí a perpetuum mobile
Foto: shutterstock.com

Zázraky hubnutí a perpetuum mobile

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Skutečné snížení hmotnosti považují mnozí za science fiction stejně jako například sestrojení perpetuum mobile. Většina lidí má totiž pocit, že ačkoli se při pohybové aktivitě zapotí a spotřebuje jistě velké množství energie, na těle to vidět není. Připadají si tak jako perpetuum mobile, které ačkoli se hýbe, nespotřebovává žádnou energii. Celý článek zde.

Pevné kosti – podmínka bezpečného pohybu

Pevné kosti – podmínka bezpečného pohybu

MUDr. Marta Šimůnková

Fyzická aktivita patří zcela neoddělitelně k léčbě obezity. Pohyb lze vnímat jako účinnou prevenci mnoha chorob. K tomu, abychom se mohli hýbat, potřebujeme funkční pohybový aparát a především pevné kosti. O tom, jak o ně pečovat, aby nebyly křehké a lomivé, hovoří prof. MUDr. Petr Broulík, DrSc., z III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK. Celý článek zde.

10 mýtů o hubnutí, potravinách a pohybové aktivitě – při hubnutí musím „potit krev“

10 mýtů o hubnutí, potravinách a pohybové aktivitě – při hubnutí musím „potit krev“

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V letošním roce jsme se rozhodli představovat mýty o jídle a pohybových aktivitách, které postupně budeme vysvětlovat. Neděláme si nárok, že to bude všem po chuti, někteří třeba namítnou, že jim to nepomáhá, nicméně pokusíme se vysvětlit, jaká jsou úskalí a limity jednotlivých mýtů. Setkáváme se s tím velmi často – mučení v posilovnách, sledování čísel na běhátku, rotopedu či jiných strojích, na kterých se „hubne“… Opravdu se však musíme takto ničit, abychom shodili nějaké to kilo? Celý článek zde.

Kilogramy, kosti, svaly a klouby
Foto: shutterstock.com

Kilogramy, kosti, svaly a klouby

MUDr. Marta Šimůnková

Samotná obezita poškozuje pohybovou soustavu tím, že ji nutí nosit kilogramy navíc, což může vést k jejímu přetěžování a předčasnému opotřebení. Existuje však i společná příčina obezity a degenerativních změn kostí, svalů a kloubů – sedavý způsob života, který nepříznivě působí na celý organismus. Celý článek zde.

Naše poradna

Naše poradna

Redakce

V rubrice poradna vybíráme z dotazů, které dojdou na naši adresu. Dnes odpovídala psycholožka 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze PhDr. Šárka Slabá, Ph.D. a nutriční terapeutka VŠTJ MEDICINA Praha, o.s., a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Bc. Jitka Horáková, DiS. Celý článek zde.

Naši mazlíčci aneb jaký pán, takový pes
Foto: shutterstock.com

Naši mazlíčci aneb jaký pán, takový pes

MVDr. Judita Szakáčová, MVDr. Eva Mičudová

V minulých dílech našeho seriálu o obézních domácích miláčcích jsme si vysvětlili, že i u zvířat je zmnožení tuku chorobou stejně jako u lidí. A zrovna tak jako u jejich majitelů, i u nich může být obezita spojena s dalšími nemocemi, například srdce, ledvin, pohybového ústrojí apod. Přestože může mít obezita u zvířat více příčin, tou nejčastější je překrmování a nedostatek pohybu – stejně jako u jejich dvounohých kamarádů. Ale co s tím? Poradí nám veterinární odbornice z ordinace PET HELP Barrandov. Celý článek zde.

Možná jsem měl i dva metráky

Možná jsem měl i dva metráky

„Slovo dieta doposud nenávidím,“ říká lékař‑gynekolog MUDr. Štěpán Budka. „Žádná technologicky upravená a agresivně propagovaná dieta nemůže nahradit to, když si člověk sám upraví své stravovací zvyklosti tak, aby neměl hlad, nestrádal a přitom dosáhl vysněného počtu kilogramů,“ dodává člověk, který se dokázal od roku 2010 zbavit 117 kg. Celý článek zde.

Krabičková dieta – salát z červené čočky

Krabičková dieta – salát z červené čočky

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi připravovali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte. Celý článek zde.

Rekondice v Srbech

Rekondice v Srbech

První letošní pobyt máme všichni úspěšně za sebou. Sluníčko nám sice nepřálo jako minulý rok, zato 35 účastníků rekondičního pobytu bylo plně nabito energií a zářili na každé cvičební hodině, kde předváděli excelentní výkony, jak ve vodě, tak i na suchu! Rekondiční pobyt se uskutečnil 4.–7. 4. 2013 v obci Srby v hotelu Astra, pár kilometrů od Kladna. Celý článek zde.

EDUKAČNÍ AKCE DIABETES A CHOLESTEROL NA CENTRECH ZDRAVÍ

EDUKAČNÍ AKCE DIABETES A CHOLESTEROL NA CENTRECH ZDRAVÍ

Redakce

Během konání této edukační akce se můžete podrobit bezplatnému měření hodnot cholesterolu a cukru v krvi a výsledky zkonzultovat s přítomnými odborníky. Navštivte Centra zdraví a změňte společně s námi obsah i vzhled své ledničky v rámci soutěže „Vyměňte si ledničku“. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020