Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2014   (20. 2. 2014)

Pohyb v zimě – na co si dát pozor
Foto: shutterstock.com

Pohyb v zimě – na co si dát pozor

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Přestože se u nás v průběhu zimy teploty jen zřídkakdy dostaly pod nulu, pohyb i v tomto relativně málo zimním počasí má stejně jako příjem potravy svá specifika… Celý článek zde.

Úspěch na první i druhý pokus

Úspěch na první i druhý pokus

MUDr. Marta Šimůnková

Dnes šedesátiletý muž, říkejme mu v našem příběhu třeba Patrik, nikdy nebyl „kost a kůže“. V mládí se věnoval vrcholovému sportu, vesloval a později provozoval atletiku. Měl tedy vysoký energetický výdej a tomu odpovídající příjem, na který si lidský organismus rád zvykne. Celý článek zde.

Psychologické aspekty (ne)kouření
Foto: shutterstock.com

Psychologické aspekty (ne)kouření

Doc. MUDr. Věra Adámková, CSc., PhDr. Eva Pávková

Kouření patří k nejpreventabilnějším rizikovým faktorům různých onemocnění. Je jedním z hlavních rizikových faktorů onemocnění kardiovaskulárního systému a onkologických (nejen plicních) onemocnění, zhoršuje kvalitu kůže, potencuje rozvoj osteoporózy, zhoršuje reologické vlastnosti krve a vyvolává celou řadu dalších komplikací. Celý článek zde.

Pohyb je lék i prevence nemocí

Pohyb je lék i prevence nemocí

MUDr. Marta Šimůnková

VŠTJ MEDICINA Praha, o. s., za podpory Fondu partnerství v rámci Programu švýcarsko‑české spolupráce a za přítomnosti švýcarských odborníků uspořádala koncem loňského roku na 3. interní klinice 1. LF UK a VFN v Praze seminář o významu rehabilitace po prodělané srdeční příhodě. Celý článek zde.

Stres je také zvyk, který lze změnit

Stres je také zvyk, který lze změnit

MUDr. Marta Šimůnková

Po ukončení semináře zodpověděl několik otázek profesor dr. Hugo Saner, který je původní profesí kardiolog a následně se specializoval na kardiovaskulární rehabilitaci. Celý článek zde.

Tuky ve výživě

Tuky ve výživě

Bc. Martina Daňková

Na tuky se v minulosti pohlíželo jako na „prázdné kalorie“. Tato představa je dnes překonána, tuky plní v našem těle řadu nenahraditelných funkcí – jsou např. základní složkou každé buněčné membrány, slouží jako energetická zásoba, jsou nositeli vitaminů rozpustných v tucích atd. Celý článek zde.

Naše poradna

Naše poradna

Bc. Daniela Hillayová

V rubrice poradna vybíráme z dotazů, které dojdou na naši adresu. Dnes odpovídala nutriční terapeutka VŠTJ MEDICINA Praha, o.s.Bc. Daniela Hillayová. Celý článek zde.

Okénko lékárníka

Okénko lékárníka

Mgr. Helena Horáková

V regálech lékárny je mnoho přípravků na posílení imunity a na zmírňování příznaků nachlazení: Po čem sáhnete právě vy? Celý článek zde.

Krokoměry a monitorování pohybové aktivity

Krokoměry a monitorování pohybové aktivity

Mít u sebe krokoměr se stalo trendem a někdy i módním doplňkem. Jaký to má ale význam a jak vybrat ten správný? Není třeba, aby přístroj úplně přesně měřil kroky a vzdálenost, to už umí některé mobilní aplikace podle GPS lépe. Záleží tedy vůbec na tom, jaký počet kroků máte změřený na krokoměru? Celý článek zde.

Příprava pacientů před bariatrickou operací

Příprava pacientů před bariatrickou operací

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrická operace je výkon, který výrazně ovlivní život pacienta a vyžaduje doživotní dodržování specifického režimu. Proto je nesmírně důležitá příprava a edukace pacienta v předoperačním období, aby pro něj nebylo podstoupení bariatrické operace krokem do neznáma a aby se očekávaný pozitivní efekt operace dostavil. Celý článek zde.

Diabetes 2. typu a přidružená onemocnění a příznaky
Foto: shutterstock.com

Diabetes 2. typu a přidružená onemocnění a příznaky

Přítomnost cukrovky 2. typu často doprovázejí i další onemocnění, která v konečném účtování mohou sehrát velmi negativní roli ve vývoji cévních změn, a vést tak ke komplikacím, jako jsou infarkt myokardu, cévní mozková příhoda nebo ischemická choroba dolních končetin. Objevit se také může postižení malých cév projevující se jako tzv. diabetická retinopatie (postižení očí), diabetická nefropatie (postižení ledvin) a diabetická neuropatie s rizikem diabetické nohy. Celý článek zde.

Cvičíme na židli – 1. díl

Cvičíme na židli – 1. díl

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi hlavy či zad? Příčinou může být oslabené svalstvo střední části těla. Připravili jsme pro vás několik cviků s malým měkkým míčem (overballem), který je cenově dostupný nebo jej již možná někteří máte doma. V našem seriálu si ukážeme cviky na uvolnění pánve, kyčlí, bederní části zad, na protažení vzpřimovačů (svalů podél páteře) a svalů šíje. Celý článek zde.

Přijeďte se s námi vzdělávat a hýbat

Přijeďte se s námi vzdělávat a hýbat

Bc. Daniela Hillayová

VŠTJ MEDICINA Praha pořádá v rámci svého programu rekondiční pobytové akce. Hlavní náplní rekondičních pobytů jsou pohybové aktivity pod odborným vedením instruktorů. Celý článek zde.

Výherci vánoční soutěže

Výherci vánoční soutěže

Redakce

V loňském roce proběhla od 18. listopadu do 16. prosince ve všech rekondičních centrech VŠTJ MEDICINA Praha vánoční soutěž o hodnotné a zajímavé ceny. Jak bylo možné vyhrát? Stačilo, aby si náš člen zakoupil permanentku v jakékoli hodnotě, oproti které obdržel slosovatelný kupón, a pak už stačilo mít jen trochu štěstí. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020