Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 4 / 2014   (17. 4. 2014)

Jaro je tu! A taky kvítka, pyl a alergie!
Foto: shutterstock.com

Jaro je tu! A taky kvítka, pyl a alergie!

MUDr. Marta Šimůnková

Pylová sezóna v našich krajích začala sice již dávno, první jívy rozkvetly již v únoru, nyní dominují pyly olše, lísky, vrby jívy, topolu a břízy. Brzy se k nim přidají traviny. Až v listopadu čas pylů skončí. Jak však souvisí alergie s obezitou? Celý článek zde.

Do Alphega lékáren nejen pro léky, ale i pro Obesity NEWS

Do Alphega lékáren nejen pro léky, ale i pro Obesity NEWS

MUDr. Marta Šimůnková

Díky podpoře a vstřícnosti vedení společnosti Alliance Healthcare se letos dostávají Obesity NEWS ke klientům Alphega lékáren po celé České republice. Češi nejsou právě nejštíhlejším národem, a proto jsou rady a informace skutečných odborníků přínosem pro zdraví jednotlivců, ale i celého českého národa. Na pohnutky, které stály za touto letošní novinkou, jsme se zeptali ředitele společnosti Alliance Healthcare, hlavního partnera virtuálního řetězce Alphega lékáren, Jana Rohrbachera. Celý článek zde.

Proč nekouřit
Foto: shutterstock.com

Proč nekouřit

Doc. MUDr. Věra Adámková, CSc.

„Nejlepší prevencí je nekouřit“, „kouření škodí“, „přestaňte kouřit“ – podobnými doporučeními a hesly jsou protkány knihy nejen odborné, ale i populárně naučné. Celý článek zde.

Potravinová alergie
Foto: shutterstock.com

Potravinová alergie

MUDr. Marta Šimůnková

Stalo se hitem svádět obezitu na potravinovou alergii. Neexistuje jediný důkaz, že alergie na jakoukoli potravinu vyvolává hmotnostní přírůstek, spíše naopak. Celý článek zde.

Má v redukčním režimu při nepřítomnosti celiakie smysl bezlepková dieta?

Má v redukčním režimu při nepřítomnosti celiakie smysl bezlepková dieta?

Bc. Martina Daňková

Na internetu se objevují zprávy o celebritách, které slibují „zaručené“ úbytky tělesné hmotnosti při dodržování bezlepkové diety. Doporučují vyloučit veškeré potraviny obsahující lepek, a to i u osob zdravých, kteří celiakií netrpí. Celý článek zde.

Okénko lékárníka
Foto: shutterstock.com

Okénko lékárníka

Mgr. Šárka Korbářová

Když vyjdu za hezkého počasí ven, začnou mi pálit a slzet oči. Nepomohou mi ani tmavé brýle. Neexistuje nějaký přípravek, který by tyto obtíže zmírnil? Celý článek zde.

Monitorování krevního tlaku

Monitorování krevního tlaku

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Měření krevního tlaku je často velmi ovlivněno návštěvou lékaře a mnohdy se stává, že pacienti mají u lékaře vyšší, event. jiné hodnoty tlaku než při jeho domácím měření. Jedním z vysvětlení může samozřejmě být nepřesný tonometr (tlakoměr), který máte doma. Celý článek zde.

Režim po bariatrické operaci

Režim po bariatrické operaci

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrické operace (i ty, které se provádějí laparoskopicky, tzn. ne otevřenou cestou) představují, stejně jako jiné chirurgické výkony, určitý zásah do organismu. Proto je nutné po operaci dodržovat relativně klidový režim a také speciální stravovací režim. Celý článek zde.

Jízda na kole či rotopedu v redukčním režimu

Jízda na kole či rotopedu v redukčním režimu

Bc. Daniela Hillayová

Jízda na kole je ideální pohybová aktivita jak do přírody, tak do prostředí fitness centra či domova, kde využíváme tzv. stacionární kola (nejčastěji rotopedy). Je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce a také pro osoby se zdravotním omezením. Celý článek zde.

Cvičíme na židli – 3. díl
Foto: Lumír Smělík

Cvičíme na židli – 3. díl

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi hlavy či zad? Příčinou může být oslabené svalstvo střední části těla. Připravili jsme pro vás několik cviků s malým měkkým míčem (overballem), který je cenově dostupný, nebo jej již možná někteří máte doma. V našem seriálu si ukážeme cviky na uvolnění pánve, kyčlí, bederní části zad, na protažení vzpřimovačů (svalů podél páteře) a svalů šíje. Celý článek zde.

Pobyty Srby – jaro 2014

Pobyty Srby – jaro 2014

Bc. Daniela Hillayová, DiS. Hana Šmidtová

A je za námi… První letošní edukačně rekondiční pobyt, kterým jsme v Srbech přivítali jaro, je minulostí. Pod střechou hotelu Astra se od 20. do 23. 3. sešlo celkem 33 diabetiků, z toho 7 pacientů s diabetem 1. typu pod vedením MUDr. Jana Šoupala, dále 6 pacientů s onemocněním srdce pod odborným dohledem MUDr. Vladimíra Tuky, Ph.D., a 18 pacientů po bariatrickém výkonu, které měl na starosti MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Nikomu z nich nechyběla dobrá nálada a úsměv na tváři. Celý článek zde.

Aktuality

Aktuality

Bc. Daniela Hillayová, DiS. Hana Šmidtová

Přinášíme aktuality z rekondičních center a rekondičních pobytů – projekt Mýty a skutečnost, novinky z Gymnázia Na Vítězné pláni, roční výročí rekondičního centra v Českých Budějovicích a změnu provozu v RC Salmovská. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020