Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2007   (9. 6. 2007)

Vhodné a nevhodné potraviny při hubnutí

Vhodné a nevhodné potraviny při hubnutí

PhDr. Karolína Hlavatá

Dělení potravin na vhodné a nevhodné není příliš šťastné, protože pokud jíte dané potraviny přiměřeně, nemohou uškodit. Naopak, čím bohatší je váš jídelníček, tím lépe pro vaše zdraví. Samozřejmě byste měli respektovat zásady správné výživy – jíst dostatek zeleniny a ovoce, omezit příjem tuků, zejména nasycených, mít ve stravě dostatečný příjem vlákniny apod. A jak již bylo řečeno, OBČAS si můžete dopřát i klobásu nebo šlehačkový dort. Jen si dávejte pozor, aby to nebyla v pondělí husa, v úterý smetanová zmrzlina, ve středu bůček a ve čtvrtek děs při pravidelném vážení. Celý článek zde.

Pitný režim

Pitný režim

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Správný pitný režim je nedílnou součástí zdravé výživy. Nedostatek tekutin způsobuje únavu, podrážděnost a bolesti hlavy. Při dlouhodobém nedostatku tekutin dochází také ke vzniku zácpy, zvyšuje se pravděpodobnost vzniku močových infekcí a rizikem je i rozvoj obezity. Celý článek zde.

CLINICIP – nová naděje pro kriticky nemocné pacienty

CLINICIP – nová naděje pro kriticky nemocné pacienty

Prof. MUDr. Martin Haluzík, CSc.

Pojem kriticky nemocný pacient zahrnuje nemocné po těžkých poraněních, náročných operacích, těžkých infekcích a jiných příčinách, které vedou k nutnosti hospitalizace na jednotkách intenzivní péče. Záchrana života těchto pacientů vyžaduje velmi intenzivní a komplexní léčbu mnohdy s nutností připojení na dýchací přístroj, náhrady funkce ledvin, jater či jiných orgánů. Péče o takové pacienty je pochopitelně nesmírně náročná a také velmi drahá. Celý článek zde.

Slované byli v pravou chvíli na pravém místě

Slované byli v pravou chvíli na pravém místě

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Počátky slovanského osídlení na našem území spadají do období stěhování národů v 5.–6. století n. l., kdy začaly do oblasti dnešní Moravy pronikat z jihovýchodu slovanské kmeny a začaly vytlačovat tehdejší germánské obyvatelstvo, Langobardy a Durynky. Jejich pravlastí bylo území mezi Odrou, Vislou a Dněprem. Slované zřejmě nijak zásadně nepřevyšovali technologickou vyspělostí své předchůdce na našem území, spíše byli v pravou chvíli na pravém místě, když osídlovali poloopuštěnou krajinu. Celý článek zde.

Letní provoz v rekondičních centrech

Letní provoz v rekondičních centrech

Blíží se letní prázdniny a čas dovolených. Rádi bychom vás proto seznámili se změnami v otevíracích hodinách v jednotlivých rekondičních centrech. Celý článek zde.

Dá se v parném létě vůbec hýbat?

Dá se v parném létě vůbec hýbat?

Mgr. Renata Větrovská

Tak je tu zase léto, a opravdu pořádné. Slunce praží o sto šest a podle předpovědi meteorologů tomu nebude jinak přes celé prázdniny. Stačí, abychom vyšli ven, a ihned jsme celí propocení a hledáme nejbližší stinný kout, kde bychom si od sluníčka na chvíli odpočinuli. Dá se v tomto vedru ještě vůbec hýbat? Nebo dokonce provozovat nějakou cílenou sportovní aktivitu? Poradíme Vám pár typů, jak sportovat, i když je opravdu horký letní den. Celý článek zde.

PhDr. Šárka Slabá, Ph.D. (1971) - Na hubnutí musí být připravena zejména duše

PhDr. Šárka Slabá, Ph.D. (1971) - Na hubnutí musí být připravena zejména duše

Kromě motivace pacienta je stejně důležité načasování. Nemohu začít hubnout, když právě přestávám kouřit, řeším osobní problémy nebo jsem ve stresu. Lidé musí být připraveni. Celý článek zde.

Buďte aktivní i ve stáří

Buďte aktivní i ve stáří

Mgr. Renata Větrovská

Člověk je tak starý, jak se cítí a jak staře myslí. Stáří je tedy především funkcí duševního a tělesného stavu a ne jen počtu počtem let života. Každý z nás by měl usilovat o co nejdelší udržení svěžesti vhodnější svěží mysli a těla. Celý článek zde.

Sousedka zhubla bez diety, je to vůbec možné?

Sousedka zhubla bez diety, je to vůbec možné?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Už zase dostáváte tu zaručenou novinu. Sousedka zhubla 12 kg za 6 týdnů a nemusela držet žádnou dietu. Co má tak zázračného, že dokáže porazit obezitu, která ji trápí jíž několik desítek let? Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020