Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 6 / 2014   (4. 7. 2014)

Civilizační onemocnění – mýty a skutečnost
Foto: shutterstock.com

Civilizační onemocnění – mýty a skutečnost

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., MUDr. Marta Šimůnková

Raději věříme rychlým a jednoduchým radám, než abychom zapátrali po příčinách našich problémů a snažili se o jejich nápravu. Celý článek zde.

Dala bych jim všechny peníze!
Foto: shutterstock.com

Dala bych jim všechny peníze!

MUDr. Marta Šimůnková

Rekondiční pobyty organizované VŠTJ Medicína Praha pro své klienty nejsou jen o přijímání informací, nových návyků a cvičení, ale především o sdílení radostí, strastí a zkušeností jednotlivých účastníků. Co člověk, to usilovný a letitý boj s kilogramy. U mnohých jejich problém narůstá již od mládí. Tak tomu bylo i v případě paní Jarky, která se svými kolegy strávila letošní jarní rekondici v Srbech. Celý článek zde.

Jste závislí na nikotinu?
Foto: shutterstock.com

Jste závislí na nikotinu?

Doc. MUDr. Věra Adámková, CSc.

Než se začne s léčbou, je nutné zhodnotit, jakou mírou závislosti nemocný trpí. Pro určení stupně závislosti je užíván Fagerströmův test nikotinové závislosti (Fagerström Test of Nicotine Dependence), což je strukturovaný rozhovor, určený pro posouzení závažnosti nikotinové závislosti. Dotazník je zaměřen na frekvenci kouření, množství vykouřených cigaret a na zvyklosti spojené s kouřením. Celý článek zde.

Ach, ty diety
Foto: shutterstock.com

Ach, ty diety

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V rámci projektu Mýty a skutečnosti v léčbě civilizačních onemocnění proběhly v červnu první preventivní akce v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Hlavní téma byla obezita a během akcí byly vysvětlovány především tyto mýty. Celý článek zde.

Jak se stravovat o dovolené a nepřibrat?

Jak se stravovat o dovolené a nepřibrat?

Bc. Martina Daňková

Čím dál více lidi využívá během dovolené služeb typu „all inclusive“, které se vztahují i na stravování. V praxi to znamená, že mají – zejména v lepších ubytovacích zařízeních – přístup k jídlu po celý den, mnohdy i do pozdních nočních hodin. Pojďme se ale podívat na některá úskalí, která s sebou stravováni formou švédských stolů přináší a jak se jim účinně bránit. Celý článek zde.

Okénko lékárníka
Foto: shutterstock.com

Okénko lékárníka

Lucie Hermanová, DiS.

Chystáme se k moři. Já sluníčko snáším dobře, ale manžel (je silně obézní) se vždycky spálí, i když nikdy neleží přímo na slunci. Předpokládám, že letošek nebude výjimkou. Jaké přípravky na opalování a na ošetření spálenin bychom si měli přibalit do kufru? Celý článek zde.

Monitorování glykémie eVito

Monitorování glykémie eVito

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Sledování glykémie, tzv. selfmonitoring, jednoznačně zlepšuje kompenzaci cukrovky. Systém eVito umožňuje nejenom sledování glykémie, ale současně s tím jídelníček i pohybové aktivity a jejich vliv na hladinu cukru. Celý článek zde.

Malabsorpční a kombinované typy bariatrických výkonů (část 1)

Malabsorpční a kombinované typy bariatrických výkonů (část 1)

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrické výkony lze rozdělit na dva základní typy – restrikční a malabsorpční. V minulém díle Obesity NEWS jsme se zaměřili na výkony restrikční, v tomto a příštím díle se budeme věnovat výkonům malabsorpčním a kombinovaným. Celý článek zde.

Selfmonitoring – vyšetřování moči

Selfmonitoring – vyšetřování moči

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D.

Součástí selfmonitoringu je sledování ketonurie, tzn. kontrola přítomnosti ketolátek v moči a glykosurie, tedy kontrola množství cukru v moči. To provádí pacient s pomocí diagnostických proužků. Celý článek zde.

Cvičíme na židli (5. díl)

Cvičíme na židli (5. díl)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi hlavy či zad? Příčinou může být oslabené svalstvo střední části těla. Připravili jsme pro vás několik cviků s malým měkkým míčem (overballem), který je cenově dostupný, nebo jej již možná někteří máte doma. V našem seriálu si ukážeme cviky na uvolnění pánve, kyčlí, bederní části zad, na protažení vzpřimovačů (svalů podél páteře) a svalů šíje. Celý článek zde.

Aktuality

Aktuality

Redakce

V dnešních aktualitách si přečtěte o charitativní akci Na Sněžku pro Péťu, představíme vám podzimní edukačně rekondiční pobyt v Srbech a seznámíme vás s akcí Tesco ve Žlutých lázních v Praze. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020