Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 9 / 2014   (6. 11. 2014)

Jdeme proti cukrovce
Foto: shutterstock.com

Jdeme proti cukrovce

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Chůze je efektivní a stále podceňovanou pohybovou aktivitou, která může být účinnou léčbou i prevencí především pro diabetiky 2. typu s nadváhou nebo obezitou. Celý článek zde.

Nechte mi můj inzulín!
Foto: shutterstock.com

Nechte mi můj inzulín!

MUDr. Marta Šimůnková

Jako na kolotoči: obezita, diabetes, hyperglykémie a rychlý pokles, úraz, jednotka intenzivní péče. To vše musel jeden pacient zažít, aby dostal rozum. Celý článek zde.

Přidejte se k nám v prevenci diabetu. Pochodujte!

Přidejte se k nám v prevenci diabetu. Pochodujte!

MUDr. Marta Šimůnková

Čtyřem z pěti případů diabetu 2. typu by šlo předejít zdravým životním stylem. To je úkolem pro celou společnost a zároveň hlavním důvodem, proč se pořádá Světový den diabetu. Celý článek zde.

Kam pro zdravé potraviny? Přece do obchodů Tesco!

Kam pro zdravé potraviny? Přece do obchodů Tesco!

MUDr. Marta Šimůnková

Rozšířený sortiment produktů speciální výživy, potravin pro diabetiky, racio a bio výrobků se nyní objevuje v obchodech Tesco. Nemusíte je zdlouhavě hledat po celém obchodě, nebo dokonce supermarketu. Nyní je najdete přehledně uspořádané a viditelně označené na jednom místě. Z průzkumu mezi spotřebiteli jednoznačně vyplynulo, že takové uspořádání vítá 88 procent zákazníků. Novinkou je uvedení značky Free From, která nabízí bezlepkové výrobky. Celý článek zde.

Jak cvičit, když klouby bolí

Jak cvičit, když klouby bolí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Artróza resp. osteoartróza je bolestivé degenerativní poškození kloubů, ke kterému dochází v důsledku nepoměru mezi zátěží a odolností kloubu resp. kloubní chrupavky. Onemocnění postihuje převážně osoby nad 50 let, ale v současné době vídáme časné formy artrózy často již u lidí ve 40 letech a dokonce u mladších. Zde je ale častější příčinou vrozená vada nebo postavení kloubu eventuálně poúrazový stav. Postiženy bývají především velké klouby (kolena, kyčle, ramena), páteř, ale artróza se může vyskytnout prakticky na kterémkoli kloubu. Snížení hmotnosti patří k základním léčebným postupům, i když se bolest může přechodně i zhoršit. Celý článek zde.

Okénko lékárníka

Okénko lékárníka

PharmDr. Lenka Zemanová

Lékař mi doporučil v rámci redukční diety hodně pohybu. Mám však počínající artrózu kyčlí a klouby bolí. Jaký přípravek z lékárny byste mi doporučili? Potravním doplňkům moc nevěřím, nemám s nimi dobrou zkušenost. Celý článek zde.

Stačí se zlepšovat krůček po krůčku

Stačí se zlepšovat krůček po krůčku

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Deset tisíc kroků denně, které podle doporučení může změnit život, bývá pro mnoho lidí nedosažitelných, a to hlavně v případě, mají‑li o desítky kilogramů více než je optimální hmotnost. Celý článek zde.

Jak zvládnout hypoglykémii?

Jak zvládnout hypoglykémii?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Hypoglykémie je stav, kdy dochází k neadekvátnímu snížení hladiny cukru v krvi – většinou se udává pod 3,3 mmol/l – a to může být doprovázeno příznaky různé intenzity. Hypoglykémie vzniká jen vzácně u zdravého člověka, většinou k tomu dochází po dietní chybě. Celý článek zde.

PŘEHLED REKONDIČNÍCH CENTER (RC) VŠTJ MEDICINA PRAHA

PŘEHLED REKONDIČNÍCH CENTER (RC) VŠTJ MEDICINA PRAHA

Markéta Mádlová, DiS.

RC PRAHA, SALMOVSKÁ 5, PRAHA 2 Aerobní místnost, posilovna, kruhové tréninky, cvičení pro seniory, konzultace, tříměsíční programy, měření složení těla. Otevírací doba: Po–Pá 7:00–20:30, So 9:00–17:00 RC PRAHA, GYMNÁZIUM NA VÍTĚZNÉ PLÁNI Skupinové cvičení, rozpis na www.vstj.cz. RC ČESKÉ BUDĚJOVICE, MATICE ŠKOLSKÉ 1786/17 (BUDOVA POLIKLINIKY, 1. PATRO) Aerobní zóna, posilovna, skupinové cvičení, tříměsíční programy, cvičení pro těhotné, měření složení těla, konzultace. Otevírací doba: Po–Pá 7:00–19:00 RC PLZEŇ, ZŠ PODMOSTNÍ 1 Skupinová cvičení, rozpis na www.vstj.cz. RC TACHOV, ŠKOLNÍ 1094 Skupinová cvičení, rozpis na www.vstj.cz. Celý článek zde.

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Bc. Andrea Trajková

Od října v RC Medipont zahajujeme cvičení pro těhotné ženy, a to každou středu od 18:15 do 19:15. Cvičení vede fyzioterapeutka. Protože nejde o formu kurzu, je možné kdykoliv začít, nebo cvičení ze zdravotních důvodů ukončit. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 3)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 3)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Při sedavém zaměstnání ochabuje zejména svalstvo kolem páteře, pánevní, hýžďové a břišní svalstvo. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Pokud naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Posilováním důležitých svalových skupin můžeme předejít mnoha potížím. Celý článek zde.

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Osteoporóza

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Osteoporóza

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., MUDr. Marta Šimůnková

Cyklus akcí věnovaných především prevenci, ale i léčbě civilizačních onemocnění se chýlí ke konci. Již zbývá jen několik příležitostí se dozvědět pravdu o chorobách, kterým bychom zdravým životním stylem mohli do vysoké míry předejít. Jedním z nich je i osteoporóza. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020