Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 10 / 2014   (18. 12. 2014)

Nordic walking – renesance chůze
Foto: shutterstock.com

Nordic walking – renesance chůze

MUDr. Marta Šimůnková

Dovolte mi trochu osobní úvodník. Už dva roky společně s doktorem Matoulkem a ostatními odborníky z VŠTJ MEDICINA Praha připravuji Obesity NEWS. Za tu dobu jsme se snažili poskytnout Vám ty nejnovější a skutečně relevantní informace, které by mohly zlepšit Váš životní styl a díky tomu i zdravotní stav. K chůzi mám totiž svůj osobní vztah, ale až v posledních několika málo letech a to právě díky nordic walking. Celý článek zde.

eVito: externí pevná vůle

eVito: externí pevná vůle

MUDr. Marta Šimůnková

Telemedicína, to nejsou jen dálkové přenosy složitých operací a zprostředkování odborných konzilií napříč kontinenty, ale telemedicína se stává součástí každodenní praxe. Umožňuje lékařům sledovat důležité parametry na dálku, aniž by pacient vkročil do ordinace. Stačí mít „účet“ a monitorovací zařízení, která posílají do systému data. V čele společnosti, která vyvíjí systémy eVito na sledování parametrů, především krevního tlaku, výše glykémie, hmotnosti, počtu kroků a jiné tělesné aktivity, ale také složení jídelníčku, stojí Ing. Filip Linhart. Celý článek zde.

Zdravé, nebo tradiční vánoční cukroví? Můžete mít obojí!
Foto: shutterstock.com

Zdravé, nebo tradiční vánoční cukroví? Můžete mít obojí!

V nákupním košíku na vánoční pečení převažuje zpravidla bílá mouka, bílý cukr a hodně tuku. Výsledek? Vynikající cukroví, pálení žáhy a několik kilogramů navíc. Zkusme to tedy trochu jinak, ještě chutněji, kvalitněji a ze správných surovin. Stojí za to navštívit koutek zdravé a speciální výživy v obchodech Tesco! Celý článek zde.

KardioFIT 2014 vrací kondici
Foto: VŠTJ Medicina Praha

KardioFIT 2014 vrací kondici

Redakce

Jde o program určený pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, kteří trpí srdečně‑cévním onemocněním nebo mají vysoké kardiovaskulární riziko. Jde tedy o všechny pacienty s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu či obézní pacienty. Celý článek zde.

Nejčastější chyby ve stravování o Vánocích
Foto: shutterstock.com

Nejčastější chyby ve stravování o Vánocích

Bc. Martina Daňková

V každém ročním období lze najít výmluvu na to, proč přibíráme. Vzpomeňte si na nové džíny, sukni nebo košili do práce. Opravdu je chcete hned v lednových slevách měnit za větší velikost? Zkuste pár jednoduchých rad jak „vánočnímu přibírání“ předejít. Celý článek zde.

Okénko lékárníka
Foto: shutterstock.com

Okénko lékárníka

Mgr. Martina Urbánková

I když jsem úspěšně zredukovala hmotnost o 30 kg, nepřestala mne pálit žáha, zejména když si výjimečně dopřeji něco pečeného nebo smaženého (někdy stačí i hranolky bez tuku v troubě) nebo po kynutém těstě. Bez alespoň malého kousku vánočky si svátky nedovedu představit. Je nějaký lék, který bych si mohla koupit, abych o svátcích netrpěla? (Ivana K., Olomouc) Celý článek zde.

Jak o Vánocích na cukrovku?
Foto: shutterstock.com

Jak o Vánocích na cukrovku?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Měřit se, měřit se, měřit se. Nebojte se změřit glykémii i po chybě nebo po hodování na návštěvě. Přece to, že neuvidíte špatný výsledek, cukrovku nezlepší. Alespoň budete vědět, jak váš organismus reaguje například na přípitek sklenkou alkoholu, na smaženého kapra s troškou bramborového salátu a kousek vánočního cukroví. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 4)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 4)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Při sedavém zaměstnání ochabuje zejména svalstvo kolem páteře, pánevní hýžďové a břišní svalstvo. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Pokud naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Posilováním důležitých svalových skupin můžeme předejít mnoha potížím. Celý článek zde.

Aktuality 2014/10
Foto: VŠTJ Medicína Praha

Aktuality 2014/10

Markéta Mádlová, DiS.

Dnešní aktuality přinášejí novinky z RC České Budějovice, informace o rozšíření provozní doby, sobotním cvičení s dětmi a konzultacích s nutriční terapeutkou na gymnáziu Na Vítězné pláni v Praze. Celý článek zde.

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Reálný vánoční cíl – nepřibrat!
Foto: shutterstock.com

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Reálný vánoční cíl – nepřibrat!

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V druhé polovině letošního roku jsme se snažili uvést na pravou míru nejrozšířenější mýty, které se svém důsledku vedou k rozvoji civilizačních chorob, především k nárůstu hmotnosti, rozvoji či zhoršení diabetu, výskytu srdečně cévních onemocnění či k osteoporóze. Tento díl bychom mohli nazvat: jak přežít Vánoce bez rizika dalších kilogramů navíc. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020