Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2015   (22. 1. 2015)

Jsme opět na startu
Ilustrační foto: Archiv VŠTJ – se svolením Doc. Prázného

Jsme opět na startu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Ačkoliv rok 2015 teprve začíná, mnozí již opustili snahu naplnit novoroční předsevzetí a snižování váhy, respektive začátek zdravého životního stylu odložili na neurčito. To je škoda! Možná se tento problém týká i vás: upřímně jste jako každým rokem věřili, že se opravdu změníte. Chyběla však motivace, proč byste se měli měnit. Třeba jste si neuvědomili, že stačí i malá změna a výsledky se dostaví! S plánem to půjde lépe. Celý článek zde.

Cesta k novému životnímu stylu může začít i v lékárně

Cesta k novému životnímu stylu může začít i v lékárně

MUDr. Marta Šimůnková

Prestiž lékárníků v posledních deseti letech významně stoupla. Již nejsou jen „vydavači“ léků předepsaných lékařem a prodejci potravních doplňků, ale stali se rádci svých klientů – pacientů. Lékárna je mnohdy první místo, kde nemocní hledají úlevu. Kvalifikovanou radou ve správný čas tak lékárníci mohou ovlivnit zdravotní stav nemocného. Česká lékárnická komora dbá jak na správnou lékárenskou praxi, tak na vzdělávání lékárníků. Proto Obesity NEWS položily Mgr. Michalu Hojnému, viceprezidentu České lékárnické komory, několik otázek hlavně o tom, jak mohou lékárníci pomoci lidem řešit nadváhu a obezitu. Celý článek zde.

Zimní rizika nepředstavuje jen náledí
Foto: shutterstock.com

Zimní rizika nepředstavuje jen náledí

MUDr. Marta Šimůnková

Pády po namrzlých zledovatělých chodnících končí sice velmi nepříjemnými zraněními, třeba zlomeninami, nebo „pouze“ podvrtnutím kloubu, ale daleko nebezpečnější mohou být další zimní rizika. Celý článek zde.

Poradna 2015/1

Poradna 2015/1

Redakce

V naší poradně odpovídáme na dotazy čtenářů a pacientů, které se týkají zdravého životního stylu, snižování hmotnosti, cvičení apod. Dnes odpovídá nutriční terapeutka Bc. Aneta Sadílková a lékař MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Celý článek zde.

Edukace nemocného s diabetem
Foto: shutterstock.com

Edukace nemocného s diabetem

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V posledních letech je slovo „edukace“ slyšet stále častěji. Co to vlastně znamená? Doslovný překlad zní „vzdělávání“. Celý článek zde.

Selfmonitoring a eVito 2015

Selfmonitoring a eVito 2015

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V loňském roce jsme postupně představovali systém eVito, který se nám jeví jako velmi dobrý pomocník selfmonitoringu, tedy sledování a vyhodnocování tělesných parametrů samotným pacientem. Tento systém je dobrou motivací pro zlepšení, protože umožňuje v krátké době posoudit vliv stravy, pohybu a dalších vlivů na výši glykémie, hmotnost i krevní tlak. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 5)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 5)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Také v roce 2015 budeme zpevňovat svalstvo, které nám ochabuje nejčastěji, tedy to kolem páteře, pánevní, hýžďové a břišní svalstvo. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Pokud naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může při pohybu dojít k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Posilováním důležitých svalových skupin můžeme předejít mnoha potížím. Celý článek zde.

Záleží především na vás!
Foto: shutterstock.com

Záleží především na vás!

MUDr. Marta Šimůnková

Náš život je plný rituálů, z nichž mnohé vykonáváme nějak automaticky, ani se nad nimi nezamýšlíme. Čistíme si zuby, před odchodem z domova kontrolujeme, zda jsme zhasli a vypnuli sporák či žehličku. K rituálům patří i náplň tradičních oslav, především Vánoc a vítání nového roku se stoly prohýbajícími se pod pochoutkami a s množstvím sklenic vysokokalorických nápojů (od limonád přes džusy, koktejly, pivo, víno až po likéry a destiláty). Celý článek zde.

Aktuality 2015/1

Aktuality 2015/1

Bc. Daniela Hillayová

V lednových aktualitách se dozvíte informace o jarních pobytech, víkendovém setkání banding klubu, sobotním odpoledni v MediPontu a také nový rozvrh skupinových lekcí v Gymnáziu Na Vítězné pláni. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020