Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2015   (5. 2. 2015)

Nový projekt: Koutek zdravého životního stylu
Foto: shutterstock.com

Nový projekt: Koutek zdravého životního stylu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou se obnovuje projekt Koutků životního zdravého životního stylu v lékárnách, který navazuje na první pilotní projekt koutků z roku 2011. Díky podpoře České lékárnické komory se k vám tak mohou dostat materiály, které byste jen těžko získávali. Nejsou sice nikterak vzácné, ale jsou jednoduché, levné a pro obchodníky tudíž nezajímavé. Celý článek zde.

Nejdůležitější je udělat si v hlavě pořádek

Nejdůležitější je udělat si v hlavě pořádek

MUDr. Marta Šimůnková

Paní Martina si zaslouží čestné členství v klubu „Měla jsem 200 kg“. Než se začala léčit, její hmotnost byla dokonce ještě o 14 kg vyšší. Celý článek zde.

Kůže chrání i trápí
Foto: shutterstock.com

Kůže chrání i trápí

MUDr. Marta Šimůnková

Není to jen krásný, nebo méně pěkný obal člověka, ale důležitý orgán s mnoha specifickými a životně důležitými funkcemi. Chrání tělo před škodlivinami vnějšího světa, pomáhá udržovat stálost vnitřního prostředí a teplotu. Kůží se vstřebávají některé látky a naopak některé se kůží zase vylučují – a to jak ve zdraví, tak v nemoci. Obezita kůži namáhá. Co trápí obézní nejvíce a co s tím? Celý článek zde.

Jaké chyby děláme nejčastěji v zimním jídelníčku?
Foto: shutterstock.com

Jaké chyby děláme nejčastěji v zimním jídelníčku?

Bc. Martina Daňková

Venku je zima, možná dokonce i sněží a vy přemýšlíte, co si uvaříte k obědu. Kupodivu Vás napadají jen jídla plná másla, sádla a slaniny. Je to v zimním období přirozené a správné nebo se jedná o přežitek z dob minulých? Celý článek zde.

Poradna 2015/2

Poradna 2015/2

Redakce

Jsem 2 týdny po operaci kolene, při níž mi vyměňovali kloub. Jsem v pásmu mírné obezity (celý život mám BMI kolem 31–32) a bojím se, že nyní po operaci, kdy nemohu běhat a hýbat se jako normálně, přiberu. Mám k tomu sklony. Snažím se dodržovat racionální jídelníček, ale to nestačí. Můžete mi prosím poradit, jaký pohyb bych mohla nyní provozovat, než se zase postavím na operované koleno (bez berlí)? Renata Z., 62 let Celý článek zde.

Diabetes 2. typu: Co se vlastně v těle děje?

Diabetes 2. typu: Co se vlastně v těle děje?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Diabetes mellitus 2. typu, v českém jazyce dříve nazýván jako úplavice cukrová čili cukrovka, je spojen s poruchou tzv. metabolismu cukru (glukózy), což vede k jeho zvýšené hladině v krvi (zvýšené glykémii). Ale jak to všechno vlastně v lidském organismu funguje? Celý článek zde.

Krátce ze světa
Foto: shutterstock.com

Krátce ze světa

MUDr. Marta Šimůnková

Časopis Nature uveřejnil výsledky pozorování, podle něhož konzumace umělých sladidel vede ke změně složení mikrobiální flory lidského střeva (tzv. mikrobionty), což se projeví hmotnostním přírůstkem a změnami metabolismu glukózy. I když vědci tvrdí, že může jít o problém typu – Co bylo dříve: vejce, nebo slepice? Dieta ovlivní střevní flóru, nebo změna střevní flóry hmotnost? Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 6)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 6)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

V našem seriálu nadále zpevňujeme svalstvo, které nám ochabuje nejčastěji, tedy to kolem páteře, pánevní hýžďové a břišní svalstvo. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Pokud naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Posilováním důležitých svalových skupin můžeme předejít mnoha potížím. Celý článek zde.

Oblé křivky jsou sexy, zvláště na Valentýna
Foto: shutterstock.com

Oblé křivky jsou sexy, zvláště na Valentýna

MUDr. Marta Šimůnková

Možná vám připadá svátek svatého Valentýna „umělý“, „komerční“ a „nečeský“. Uprostřed nevlídné zimy je však jakýkoli důvod, proč si udělat příjemný večer, vítaný! A je‑li spojený dokonce s láskou, tím lépe. Celý článek zde.

Aktuality 2015/2

Aktuality 2015/2

Bc. Daniela Hillayová, Aneta Hásková, Bc. Andrea Trajková

V únorových aktualitách se seznámíte s edukačně-rekondičním pobytem pro diabetiky a kardiaky, pozveme vás na cvičení s dětmi, individuální tříměsíční redukční kurz a další běh skupinového redukčního programu v Českých Budějovicích. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020