Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 4 / 2015   (3. 4. 2015)

Sacharidy pod lupou
Foto: shutterstock.com

Sacharidy pod lupou

Bc. Martina Daňková

Diabetici sacharidy mnohdy chápou jako doslova zakázané ovoce. Sacharidy přitom představují přibližně 50 až 55 % celkového denního příjmu energie, z čehož je zřejmé, že jejich vyřazení není vhodné. Základem pro správný výběr sacharidů je porozumění jejich jednotlivým druhům. Termíny sacharidy a cukry totiž mnohdy bývají zaměňovány a mylně pokládány za totožné. Celý článek zde.

Každý teoreticky ví, jak zhubnout
Foto: shutterstock.com

Každý teoreticky ví, jak zhubnout

MUDr. Marta Šimůnková

Už samotný název profese „nutriční terapeut“ naznačuje, že to, co jíme, může mít léčebný účinek. Určitě vystihuje podstatu práce a pomoci pacientů lépe, než staré označení „dietní sestra“. Nutriční terapeut je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který umí sestavit jídelníček na míru konkrétnímu pacientovi podle jeho onemocnění, hmotnosti a dalších okolností. Už několik let mohou klienti Rekondičního centra Salmovská v Praze a pacienti III. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice konzultovat své stravování s usměvavou sympatickou nutriční terapeutkou Bc. Anetou Sadílkovou. Ta jim vždy dobře poradí. Celý článek zde.

Pohyb v roli léku proti cukrovce
Foto: shutterstock.com

Pohyb v roli léku proti cukrovce

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pohybová aktivita je jako lék velice podceňována, a to nejen v léčbě diabetu. Příčinou se zdají být obavy z možného poškození nemocného při výskytu komplikací diabetu. Avšak i těmto pacientům cvičení prospěje, je‑li pohybová aktivita správně „předepsána“ a prováděna. Celý článek zde.

Poradna 2015/4
Foto: shutterstock.com

Poradna 2015/4

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., Bc. Daniela Hillayová

Ani v dnešním čísle jsme nevynechali odpovědi vás, čtenářů. Na velikonoční dotaz odpovídá MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. a otázku ohledně cvičení s vysokým krevním tlakem zodpoví Bc. Daniela Hillayová Celý článek zde.

INDIVIDUÁLNÍ 3–6MĚSÍČNÍ PROGRAM eVito

INDIVIDUÁLNÍ 3–6MĚSÍČNÍ PROGRAM eVito

Mgr. Ondřej Kádě

Ve spolupráci s eVito.cznabízíme individuální 3–6měsíční program. Jedná se o dva na sebe navazující tříměsíční programy se zapůjčením krokoměru eVito, monitorováním a online konzultací jídelníčku v systému eVito. Celý článek zde.

Strava a pohyb diabetika

Strava a pohyb diabetika

Dagmar Černá

Základem režimu každého diabetika by měla být pestrá racionální strava a dostatečná pohybová aktivita. Bohužel tomu tak často není, jelikož spousta pacientů si myslí, že pokud mu byly předepsány léky nebo aplikace inzulinu, je tím léčba vyřešena. Opak je pravdou. Celý článek zde.

Věřte nevěřte…
Foto: shutterstock.com

Věřte nevěřte…

MUDr. Marta Šimůnková

Už ve škole jsme se učili, že existují geny, v nichž jsou v podobě tzv. deoxyribonukleové kyseliny (DNA) „zakódovány“ tělesné i duševní znaky. Pak se přidalo i genetické testování, jehož výsledky mohou předpovědět, jakou chorobou můžeme za „vhodných podmínek“ onemocnět. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 8)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 8)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

V našem seriálu nadále se tentokrát zaměříme na dolní končetiny. Posílení předních svalových skupin na stehnech a bércích je poměrně náročné, protože se současně zapojuje vícero svalových skupin. Při tomto cviku trénujeme i rovnováhu. Cvik vypadá snadně, ale jeho provedení není lehké. Při stlačování míčku je totiž nutné udržet páteř v kolmé poloze, nevykláníme se do stran. Tréninkem svalů stehna se posilují vzpřimovače (extenzory) kolenního kloubu, které poskytují tomuto složitému kloubu stabilitu a chrání jej před předčasným opotřebením. A navíc si tak vymodelujete záviděníhodné nožky! Celý článek zde.

Jaro ve štíhlé kuchyni
Foto: shutterstock.com

Jaro ve štíhlé kuchyni

MUDr. Marta Šimůnková

Jsou tu! Nejen letní čas, ale především sluníčko, delší den a spousta svěží chuti! Celý článek zde.

Aktuality 2015/4

Aktuality 2015/4

Bc. Daniela Hillayová, Bc. Petra Štroblová, Aneta Hásková

Aprílové aktuality se zaměří na výlet s dětmi do Dobříše, představí nové rekondiční centrum v Ostrově nad Ohří a pozvou na jarní nordic-walking. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020