Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 6 / 2015   (11. 6. 2015)

Léto vás nabije energií
Foto: shutterstock.com

Léto vás nabije energií

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Nejen podle kalendáře, ale především podle současného počasí k nám snad už definitivně přišlo léto a s ním vše, co k tomu patří. Většina z nás má již dovolenou rozmyšlenou. Někteří se snaží ještě v posledních týdnech dohnat „hubnutí do plavek“, další se již připravují na výlety o dovolené a někteří se těší, že se na 1 až 2 týdny zbaví stresu. Na co si ale máme dávat pozor, abychom po létě nebyli o pár kilogramu těžší? Celý článek zde.

Evropský obezitologický kongres 2015: Mohou za nadváhu bakterie?

Evropský obezitologický kongres 2015: Mohou za nadváhu bakterie?

MUDr. Marta Šimůnková

Aktivním účastníkem letošního obezitologického kongresu, který se konal uprostřed května v Praze, byl i prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., přednosta III. interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a předseda České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. O tom, co kongres přinesl, se profesor Svačina podělil se čtenáři Obesity News. Celý článek zde.

Pohyb v roli léku proti cukrovce (2. část)
Foto: shutterstock.com

Pohyb v roli léku proti cukrovce (2. část)

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., MUDr. Marta Šimůnková

Pohybová aktivita je jako lék velice podceňována, a to nejen v léčbě diabetu. Příčinou se zdají být obavy z možného poškození nemocného při výskytu komplikací diabetu. Avšak i těmto pacientům cvičení prospěje, je‑li pohybová aktivita správně „předepsána“ a prováděna. V dubnových Obesity NEWS jsme probrali, proč může a má diabetik cvičit, a to i když se u něj objeví komplikace. V tomto dílu si přiblížíme, jak cvičit při postižení nervů, při tzv. neuropatiích, a příště probereme pohyb při onemocnění sítnice a ledvin. Celý článek zde.

Jak se (ne)stravovat v létě: zaměřeno na letní narušitele
Foto: shutterstock.com

Jak se (ne)stravovat v létě: zaměřeno na letní narušitele

Bc. Martina Daňková

Mnozí z nás se určitě těší na dovolenou a letní měsíce, do kterých vkládají své naděje na hubnutí. Je léto pro redukci opravdu výhodnější než jiná roční období? Celý článek zde.

Diabetes a péče o nohy

Diabetes a péče o nohy

Dagmar Černá

Jednou z nejobávanější komplikací cukrovky je postižení dolních končetin. Chorobné změny mohou postihnout cévy, nervy, ale také kůži a často může být přítomna také infekce. Hovoříme‑li tedy o tzv. syndromu diabetické nohy, pak máme na mysli postižení dolní končetiny od kotníku dolů. Celý článek zde.

Poradna 2015/4

Poradna 2015/4

Bc. Daniela Hillayová

Červnová poradna pomáhá ústy Bc. Daniely Hillayové s přípravou na bariatrickou operaci a radí s možnostmi fyzické aktivity (konkrétně aquaaerobicu) při diabetes. Celý článek zde.

Udržet si hmotnost pomohla bariatrická operace

Udržet si hmotnost pomohla bariatrická operace

Mgr. Aneta Sadílková

Pan Jaroslav (ročník 1951) je velmi aktivní člověk. Pohyb měl vždy rád, od dětství až do 50 let hrál pravidelně fotbal, jezdil na kole a v zimě lyžoval. Celý život působil v jedné firmě, kde se v roce 1990 vypracoval na manažerskou pozici a v roce 2001 se stal výkonným ředitelem celé jednotky. Měl na starost více než 500 zaměstnanců po celé České republice. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 10)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 10)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Takzvaný střed těla je opomíjenou oblastí. Většinou posilujeme izolovaně svalové skupiny končetin, zad, hýždí a břicha, ale pro správné fungování „svalového korzetu trupu“ je nutné, aby svaly pracovaly koordinovaně jako jeden celek. Náš dnešní cvik je zaměřen jak na koordinaci svalů středu těla, tak na nácvik rovnováhy. Tentokrát budeme potřebovat dva míče. Celý článek zde.

Čím zahnat hlad v létě, na cestách a u vody?

Čím zahnat hlad v létě, na cestách a u vody?

MUDr. Marta Šimůnková

V letním vaření nebudeme moc vysvětlovat, ale budeme si užívat dobrůtek, po nichž se (v rozumném množství) nepřibírá. Léto je symbolem pro cestování, výlety, koupání, zkrátka relax. Ale i na cestách a u vody se hlad přihlásí o slovo. Můžete zajít do nejbližšího stánku, či zastavit u benzínové pumpy a koupit si plněnou bagetu (čímsi), hotové sendviče, grilovanou klobásu s chlebem, párek v rohlíku, nebo jakoukoli jinou „lahůdku“. My si však ukážeme, že i na cestách lze jíst chutně a zdravě. Celý článek zde.

Aktuality 2015/6

Aktuality 2015/6

Bc. Daniela Hillayová, Bc. Andrea Trajková

V červnových aktualitách vás budeme lákat na předprázdninové vycházky nordic walking, připomeneme si nadcházející podzimní pobyt v Srbech u Kladna, povíme si o tříměsíčních kurzech v RC Medipont a na závěr vás pozveme do červnového stanu v rámci Rok prevence Všeobecné fakultní nemocnice. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020