Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2015   (9. 10. 2015)

Den se zkracuje, co teď?
Foto: shutterstock.com

Den se zkracuje, co teď?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Podzim vnímá každý trochu jinak, jedni se těší na houbaření, jiní se obávají plískanic a dlouhých nocí. Začíná také riziková doba pro přibývání na hmotnosti. Celý článek zde.

Převrácený život
Foto: shutterstock.com

Převrácený život

MUDr. Marta Šimůnková

Pan Jaromír byl od dětství fanda do počítačů. Vystudoval fakultu informačních technologií Českého vysokého učení technického bez větších problémů. Při studiu si našel i práci, aby „se nemusel spokojit s kapesným od rodičů,“ jak říkal. V pětadvaceti letech byl již vyhledávaným odborníkem. Pak se vše trochu pokazilo. Celý článek zde.

Vnitřní čas v nás řídí naše biorytmy
Foto: shutterstock.com

Vnitřní čas v nás řídí naše biorytmy

MUDr. Marta Šimůnková

Chronobiologie je věda, která proslavila Česko i v zahraničí. Po celou profesní kariéru se jí věnovala profesorka RNDr. Helena Illnerová, která několik let vedla Českou akademii věd. Chronobiologie je věda o našich vnitřních hodinách. To je mechanismus, který řídí denní a noční chod všech živých organismů, včetně bakterií, rostlin zvířat a pochopitelně i člověka. Kromě jiného nám ztěžuje přechod na zimní a letní čas. Celý článek zde.

Poklady ze zahrady a sadu

Poklady ze zahrady a sadu

Bc. Martina Daňková

Zbylo vám ovoce z letošní úrody a vy nevíte co s ním? Způsobů jak zužitkovat přebytečné plody ze zahrádky je mnoho a fantazii se meze nekladou. I když si možná říkáte, že ovoce obsahuje spoustu cukru, všechny uvedené varianty jeho použití jednoznačně předčí kupované sladkosti a u většiny z nich není nutné počítat s kilogramy navíc. Celý článek zde.

Podzimní plodiny v naší kuchyni aneb nechceme kila navíc už před Vánocemi

Podzimní plodiny v naší kuchyni aneb nechceme kila navíc už před Vánocemi

Mgr. Aneta Sadílková

Podzim nám kromě kratších dnů a chladnějšího počasí přináší i pozitiva ve formě podzimních plodin, které lze skvěle využít v rámci redukčního stravování. Celer, bílé a červené zelí, červená řepa, pórek, brambory, květák, kedlubna, kapusta a v neposlední řadě dýně – to vše jsou zdravé plodiny, které lze vzhledem k nízké energetické hodnotě konzumovat zcela bez výčitek a ve velkém množství! Jelikož jde o lokální potraviny a doba jejich sklizně je právě nyní, jsou navíc významným zdrojem vitaminů a minerálních látek, a toho bychom měli před nadcházející zimou využít. Celý článek zde.

Život v rodině s diabetem I. typu

Život v rodině s diabetem I. typu

Dagmar Černá

Lidé, kteří nepoznali starosti a obtíže pacienta s diabetem si často myslí, že cukrovka je nemoc přinášející pouze pár nezatěžujících omezení („jen trochu omezíš sladké“). Celý článek zde.

Byli jsme u moře

Byli jsme u moře

Mgr. Martina Dyrcová

Ve VŠTJ Medicina Praha jsme zakončili prázdniny rekondičně–relaxačním pobytem v Itálii, a to od 4. do 13. září. K moři se vydalo celkem 29 lidí, včetně instruktorek, nutričních terapeutek a lékaře MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 12)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 12)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Střed těla je stejně důležitý jako mozek. Nevěříte? Bez svalstva, které drží hrudní páteř, bederní a kost křížovou ve správném postavení, bez silného břišního svalstva a především bránice se naše tělo mění v jakýsi beztvarý žok. Naopak posílené svalstvo této oblasti pracuje neustále už tím, že je stažené, čímž přispívá nejen ke vzpřímenému držení těla, ale i k urychlení metabolismu. Ochablé svalstvo středu těla vede k bolestem páteře, hlavy, končetin, nedobré náladě a depresi. Navíc následující cviky posílí i smysl pro rovnováhu, což je vynikající prevence pádů. Celý článek zde.

Podzimní pečení

Podzimní pečení

MUDr. Marta Šimůnková

V horkém létě se nám nechce rozpalovat troubu. A tak když přijdou první chladnější dny, dostaneme chuť na něco upečeného. Dorty, koláče, záviny – to jsou ale pochoutky, které zpravidla obsahují přesmíru energie. Co si tedy upéci zdravého, abychom neohrozili naši snahu konečně na podzim nepřibrat? Celý článek zde.

Aktuality 2015/8

Aktuality 2015/8

Mgr. Martina Dyrcová, Bc. Andrea Trajková

Na závěr vydání tradiční aktuality. V těch dnešních vás pozveme na podzimní edukačně rekondiční pobyt, seznámíme vás s několika zajímavými akcemi v RC MEDIPONT v Českých Budějovicích a připomeneme termíny podzimních procházek nordic walking po Praze. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020