Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 10 / 2015   (3. 12. 2015)

Váha na Tři krále jako na Mikuláše je vítězství
Foto: shutterstock.com

Váha na Tři krále jako na Mikuláše je vítězství

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jak to zase letos dopadne? Napětí z toho, jaký dárek dostaneme, zda budou mít naši blízcí radost z toho, co najdou pod stromečkem, je vystřídáno napětím, jaká bude naše hmotnost po Vánocích. Celý článek zde.

Po štědrovečerní večeři se vracím do restaurace

Po štědrovečerní večeři se vracím do restaurace

MUDr. Marta Šimůnková

Advent a čas sváteční, to nejsou jen dny plné shonu, nebo alespoň neměly být. Je velmi příjemné zastavit se a posedět s přáteli v příjemném prostředí nekuřácké restaurace. Třeba takové, kterou vede a spoluvlastní Martin Slezák, kuchař roku 2000, nositel zlaté medaile Expogast Luxemburg 1996, zlaté medaile Expo 2000 Stuttgart a 5 stříbrných medailí z 5 kuchařských olympiád. Do roku 2012 byl manažerem juniorského národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Měla jsem příležitost jej několikrát pozorovat při práci, která je jeho velkým koníčkem již po mnoho let. Jeho úcta k surovinám a kreativnost tvorby jídel je pozoruhodná. Proto jsem mu položila několik otázek. Celý článek zde.

Zdraví a první pomoc pod stromečkem
Foto: shutterstock.com

Zdraví a první pomoc pod stromečkem

MUDr. Marta Šimůnková

Ač tvrdíme, že by pro nás Vánoce nemusely být, tak téměř celý prosinec strávíme jejich přípravami. Jediným cílem (a noční můrou) je snaha, aby bylo hodně dárků pod stromečkem, aby bylo napečeno alespoň sedmero druhů cukroví a aby měla celá rodina, všichni hosté a veškeré příbuzenstvo o svátcích „co jíst“. Uklizený byt a dům je přece „základní podmínkou“ spokojených Vánoc. Celý článek zde.

Pochod proti diabetu

Pochod proti diabetu

Bc. Andrea Trajková

Světový den diabetu si každoročně připomínáme 14. listopadu. U této příležitosti iniciuje nadace World Diabetes Foundation za podpory společnosti Novo Nordisk po celém světě i u nás mnoho osvětových akcí spojených s tzv. Pochody proti diabetu. Cílem těchto aktivit je obrátit pozornost veřejnosti na problematiku diabetu. Celý článek zde.

Vánoce opředené mýty a polopravdami

Vánoce opředené mýty a polopravdami

Mgr. Aneta Sadílková

Vánoce jsou spojeny s mnoha mýty a zvyklostmi. Některé jsou symbolické a nedokázali bychom si bez nich Vánoce představit. Je ale určitě rozumné zamyslet se nad tím, jestli nám některé zvyky Vánoc spíše neškodí. Celý článek zde.

Svátky diabetika: přednost má kvalita

Svátky diabetika: přednost má kvalita

Dagmar Černá

Vánoce vždy byly svátky klidu, míru, hezkých vztahů a setkávání s blízkými, tak si pojďme pořádně užít bez úzkosti z přejídání, zhoršení zdravotního stravu z jednostranného přetížení při úklidu či vinění okolí ze své samoty. Celý článek zde.

Jak ne(z)lenivět o svátcích
Foto: shutterstock.com

Jak ne(z)lenivět o svátcích

Mgr. Martina Dyrcová

„Komu se nelení, tomu se zelení“ říká tradiční přísloví, které určitě platí i pro aktivní trávení předvánočního a vánočního času, jenž právě k lenošení svádí. Byla by ale škoda pozbýt pracně získanou fyzickou kondici, na které jsme začali pilně pracovat, jen co skončilo parné léto, a pod tíhou novoročních předsevzetí jí zase budovat od nuly. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 14)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 14)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Velmi účinný cvik, který posílí celou dolní polovinu těla, a to včetně svalů, o nichž ani netušíte, že je máte. Začátečníky budou druhý den „trochu“ bolet. Kromě zpevnění břišních svalů a svalů pánevního dna, dostanou zabrat i stehenní, hýžďové a bederní svalové skupiny, přičemž nedochází k zátěži kloubů jako při chůzi, či běhu. Celý článek zde.

Dům voní cukrovím
Foto: shutterstock.com

Dům voní cukrovím

MUDr. Marta Šimůnková

Vánoční cukroví je tradice. Historikové vánočního pečení se shodují, že současná podoba pečení, stejně jako ozdobeného stromečku sahá k roku 1800. Původ je však daleko starší, spadá až do dávné pohanské minulosti. Celý článek zde.

Aktuality 2015/10

Aktuality 2015/10

Mgr. Martina Dyrcová, Aneta Hásková, Bc. Andrea Trajková

A máme tu poslední letošní aktuality. Zavzpomínáme v nich na podzimní edukačně-rekondiční pobyt v Srbech u Kladna, uvedeme vánoční otevírací dobu v RC Salmovská a RC České Budějovice, pozveme vás na sobotní mikulášské cvičení s dětmi a skupinový redukční kurz v Českých Budějovicích. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020