Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 4 / 2016   (10. 12. 2016)

Praha, sport a zdraví v r. 2016

Praha, sport a zdraví v r. 2016

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V souvislosti s titulem Praha – Evropské hlavní město sportu, který si kladl za cíl přivést Pražany ke sportu a pohybovým aktivitám, proběhl v létě výzkum životního stylu pražských obyvatel. Zabýval se otázkou výskytu nadváhy a obezity, zjistil, jak často se Pražané hýbou a jakou pohybovou aktivitu mají nejvíce v oblibě. Celý článek zde.

VÁNOČNÍ CUKROVÍ PRO RADOST

VÁNOČNÍ CUKROVÍ PRO RADOST

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Tradice vánočního cukroví sahá až do pradávné pohanské minulosti. Připisovali se mu tajemné schopnosti chránit rodinu, zvířata, ale i dům před temnými silami. Jako obřadní pečivo se rozvěšovalo po domě, sadu, chlévech, stájích, aby se zahnaly zlé síly. Současné pojetí vánočního cukroví častokrát ony zlé síly naopak do domácnosti přivádí. Stres při přípravě, výčitky při mlsání a někdy až plýtvání při likvidaci méně oblíbených druhů. Vraťme cukroví trochu tajemné síly, upečme ho pro radost, přidejme hodnotné živiny a plnost chuti a naopak uberme množství, kalorie a méně oblíbené druhy. Celý článek zde.

Jak se Pražané hýbou? Nejčastěji v sedle kola!

Jak se Pražané hýbou? Nejčastěji v sedle kola!

Mgr. Martina Dyrcová

Přední příčky mezi oblíbenými pohybovými aktivitami obyvatel Prahy zaujímají cyklistika na suverénním prvním místě, bojová umění na příčce druhé a o třetí pozici se dělí lyžování, fotbal a plavání následované turistikou a golfem. Celý článek zde.

CVIČENÍ NA PREVENCI PÁDŮ

CVIČENÍ NA PREVENCI PÁDŮ

Janečková Sylva

Cviky na prevenci pádů pomohou procvičit a trénovat stabilitu těla. Představíme vám dva jednoduché cviky, které můžete vyzkoušet v podstatě kdekoliv, když máte chvilku volného času. Jde o přenos váhy pata–špička a stoj na dolních končetinách s pohybem horních končetin. Celý článek zde.

Nárůst obezity se zastavil?

Nárůst obezity se zastavil?

Ing. Bc. Ivana Pražanová

V létě letošního roku proběhl výzkum životního stylu mezi Pražany, který sledoval vliv pohybových návyků na nadváhu a obezitu člověka a s tím spojenou kvalitu života v Praze. Celý článek zde.

Bariatrické operace – očekávání a výsledky

Bariatrické operace – očekávání a výsledky

Redakce

14. listopadu u příležitosti Světového dne diabetu se konalo setkání Banding klubu netradičně ve stanu „U Golema“ na Karlově náměstí. Golem, unikátní mobilní modul Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, byl ten den přistaven nedaleko a Pražané si v něm mohli zdarma nechat stanovit hladinu cholesterolu a glykémie z kapky krve. Banding klub umožňuje lidem po bariatrických operacích se setkávat a vyměňovat si zkušenosti. Často se takových setkání účastní i lidé, kterým byla bariatrická operace doporučena a oni tuto možnost zvažují. Využili jsme příležitosti a zeptali se účastníků, kteří již operaci absolvovali, jakých výsledků díky ní dosáhli a těch, kteří ji zvažují, co si od operace slibují a jaké otázky se jim honí hlavou. Celý článek zde.

Praha podporuje návrat ke sportu

Praha podporuje návrat ke sportu

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Praha, držitelka titulu Evropské hlavní město sportu pro rok 2016 (EHMS 2016) se v uplynulém roce stala centrem pohybu. V rámci titulu EHMS 2016 Praha přispěla na podporu sportu více než 28 mil. Kč, tyto prostředky rozdělila mezi 340 projektů, především na budování sportovní infrastruktury, rekonstrukci sportovišť, podporu sportovních klubů a organizací a každodenní sportování na území Prahy pro všechny věkové skupiny. Celý článek zde.

Aktuality 2016/4

Aktuality 2016/4

Redakce

V posledních aktualitách roku 2016 se dozvíme o plánech rekondičních center Salmovská a České Budějovice pro nejbližší i vzdálenější budoucnost. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020