Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2017   (29. 1. 2017)

Boj s váhou nekončí v lednu…

Boj s váhou nekončí v lednu…

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Většina lidí, která se rozhodla jako každý rok ke změně životního stylu, od 1. ledna již má za sebou mnoho porušení nebo dokonce ukončení změny. Jak ale dosáhnout té změny pro delší čas? Jak zajistit, abychom v letošním roce byli o něco úspěšnější? Celý článek zde.

Kdopak by se příloh bál?

Kdopak by se příloh bál?

Aneta Hásková

„Prosím bez přílohy, děkuji!“. Tato věta a další stále setrvávají u velké části populace, která se snaží redukovat hmotnost, či upravit jídelníček. Tato strategie však z dlouhodobého pohledu není příliš vhodná. Pokud změnu váhy postavíme na vynechávání pečiva, nebo omezování příloh, jednou z možností je to, že naše tělo začne reagovat na nízký příjem sacharidů zpomalováním metabolismu a redukce se stává hůře dosažitelná. Celý článek zde.

Krůtí maso s mrkví

Krůtí maso s mrkví

Redakce

Krůtí maso s mrkví je na přípravu snadný pokrm, kterým se dostatečně nasytíme a přitom nezatížíme organismus nadbytečnými kilojouly. Celý článek zde.

SM systém

SM systém

Janečková Sylva

SM systém neboli Stabilizační a Mobilizační systém je cvičení, které bylo vyvinuto českým lékařem MUDr. Richardem Smíškem s cílem ulevit pacientům od bolesti zad. Dále lze toto cvičení využít pro zlepšení celkové kondice a posílení jednotlivých svalových skupin. Pro pacienty s vyšší hmotností je velice limitující zatížení kloubů, ke kterému dochází při většině populárních sportovních aktivit. Další limitací jsou časté bolesti zad, bolesti kloubů kolen a kyčlí, kdy tyto bolesti mnohdy nedovolují běžnou delší chůzi a tolik oblíbený nordic walking. Celý článek zde.

Jídlo jako lidská potřeba

Jídlo jako lidská potřeba

Mgr. Nela Binarová

Jídlo zaujímá v životě člověka významné postavení. Příjem potravy není jen biologickou potřebou, ale reprezentuje také řadu aspektů lidství. Stává se momentem společného setkávání, měřítkem bezpečí, kulturní tradicí, uměleckým dílem a dokáže sloužit k demonstraci vzdoru či agrese. S jídlem jsou spojeny důležité vzpomínky a emoční prožitky, které si tělo velmi dobře pamatuje. Pokud chceme dostat jídlo pod kontrolu, nevystačíme s jednoduchým pohledem na jídlo jako na potravinu. Jídlo pro nás znamená mnohem více. Proto potřebujeme poznat svůj vztah k jídlu, pochopit další významy, jaké pro nás osobně jídlo má. Celý článek zde.

Než přijdete k obezitologovi

Než přijdete k obezitologovi

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Rozhodli jste se vyhledat odbornou pomoc. Chcete navštívit obezitologa nebo jiného odborníka. Je dobré vědět, na co se připravit, jaké informace přinést. Tím ušetříte jednu návštěvu a možná i vy sami se lépe budete orientovat v dané problematice. Než vám skutečný odborník začne radit, bude mít totiž spousty dotazů. Pokusíme se v následujícím textu vysvětlit, co může být důležité. Celý článek zde.

Nový lék snižující hmotnost aneb dvě látky pro společný cíl

Nový lék snižující hmotnost aneb dvě látky pro společný cíl

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Snižování hmotnosti pouze dietou a pohybem již dávno nestačí. Je zřejmé, že trvalá a přirozená změna života, resp. návrat ke zvýšenému energetickému výdeji a omezení energetického příjmu po delší dobu je v dnešní době více než složité. Není ostudou zahájit včas farmakoterapii, tedy využití léků, které máme k dispozici. Celý článek zde.

OKÉNKO LÉKÁRNÍKA

OKÉNKO LÉKÁRNÍKA

Mgr. Renáta Chourová

„Existuje mnoho různých přípravků na hubnutí. Nyní v lednu mi neustále něco nabízejí. Lékaři mi však často zdůrazňují, že mám vyhledávat spíše léky než „jen“ doplňky stravy. Mohli byste mi vysvětlit, jaký je mezi tím rozdíl?! Děkuji Jana M“ Celý článek zde.

Zaměstnanci magistrátu šli Pražanům příkladem

Zaměstnanci magistrátu šli Pražanům příkladem

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Přesně před rokem jsme v Obesity News poprvé zmínili, že Praha se od 1. ledna 2016 stala Evropským hlavním městem sportu. Tehdy jsme v rozhovoru s radním Wolfem také zveřejnili výzvu Pražanům, aby za rok 2016 zhubli v průměru o jeden kilogram. Titul Evropské hlavní město sportu mezitím již patří městu Marseille a je tedy na čase bilancovat. Stěží bychom teď zvážili všech 1 210 000 obyvatel Prahy, i když by to mohlo být docela zajímavé vzhledem k sportovně mimořádně aktivnímu roku, který má Praha za sebou. V prosinci 2016 jsme ale zvážili, přesněji změřili na přístroji InBody, zaměstnance Magistrátu hlavního města Prahy, kteří se zapojili do 3měsíčního programu redukce hmotnosti s VŠTJ Medicina Praha v rámci projektu Návrat ke sportu a pohybové aktivitě. Do programu se přihlásilo 25 zaměstnanců a 20 z nich stihlo program dokončit do konce roku 2016. Ti, co začali trochu později, dokončují program v průběhu ledna 2017. Celý článek zde.

Pojeďte s námi do Itálie k moři!

Pojeďte s námi do Itálie k moři!

Mgr. Martina Dyrcová

Venku je teď pohádková zima a tak je nejvyšší čas popřemýšlet, kam se jet v létě ohřát. Co třeba s námi? Jako již po 2 roky se opět vydáme na rekondičně-relaxační pobyt do Itálie k moři. Tentokrát nás čeká poznávání riviéry Lignano na severu Itálie s ubytováním v hotelu*** a polopenzí. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020