aktuality

Pohyb o víkendu | 11. – 12. 4. 2020

Od úterý 7. 4. 2020 můžeme využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování!

Číst dále >>>

Online poradna – program na týden 6. 4. – 12. 4. 2020

Program na týden 6. 4. - 12. 4. 2020

Číst dále >>>

Online poradna – program na týden 13. 4. – 19. 4. 2020

Program na týden 13. 4. - 19. 4. 2020

Číst dále >>>

Tlouštíci – pořad, podle kterého raději nehubněte!

Televize je považována zvláště u střední a starší populace za médium, kterému se dá věřit. Nicméně většina médií je honorována za sledovanost, a tedy za reklamy před pořadem, v jeho průběhu a po něm.

Číst dále >>>

Nová kniha Manuál úspěšného hubnutí

23. 1. 2020 byla pokřtěna kniha Manuál úspěšného hubnutí, která je dílem autorského kolektivu tvořeného doc. MUDr. Martinem Matoulkem, Ph.D., Mgr. Anetou Sadílkovou a MUDr. Martou Šimůnkovou za využití zkušeností Obezitologického centra 1. LF UK a VFN v Praze.

Číst dále >>>

Obezita spolu s nadváhou jsou nejrozšířenějšími onemocněními na této planetě. Bohužel většina takzvaně zaručených postupů je vysloveně nepravdivých. Tyto stránky vznikly ve spolupráci s předními odborníky. Umožní vám rychle se zorientovat v problematice obezitologie, v přístupu k obéznímu pacientovi a pomohou vám nalézt některé cesty k hubnutí.

Přidat se k nám můžete i na našich facebookových stránkách Obesity NEWS – lékaři, Obesity NEWS – NLZP (nutriční terapeuti, psychologové a fyzioterapeuti) a BARI-klub.

Martin Matoulek a tým Obesity News

téma týdne

Online poradny — “Nejste v tom sami!”

Vzhledem k nutnosti omezení poraden ambulancí, ale i pro potenciální zájemce o snížení hmotnosti zahajujeme zkušební provoz online poraden s možností videohovoru.

Číst dále >>>

vaše příběhy

Úspěch na první i druhý pokus Dnes šedesátiletý muž, říkejme mu v našem příběhu třeba Patrik, nikdy nebyl „kost a kůže“. V mládí se věnoval vrcholovému sportu, vesloval a později provozoval atletiku. Měl tedy vysoký energetický výdej a tomu odpovídající příjem, na který si lidský organismus rád zvykne. Číst dále >>>

Možná jsem měl i dva metráky „Slovo dieta doposud nenávidím,“ říká lékař‑gynekolog MUDr. Štěpán Budka. „Žádná technologicky upravená a agresivně propagovaná dieta nemůže nahradit to, když si člověk sám upraví své stravovací zvyklosti tak, aby neměl hlad, nestrádal a přitom dosáhl vysněného počtu kilogramů,“ dodává člověk, který se dokázal od roku 2010 zbavit 117 kg. Číst dále >>>

Obezita, srdeční selhání a 200 kg Maximální hmotnost pacienta dosáhla 216 kg. Při srdečním selhání s dušností, kdy byl schopen chůze jen velmi omezeně, byl přijat do nemocnice. Po zaléčení srdečního selhání s retencí tekutin (zadržení vody, otoky, dušnost) se hmotnost ustálila na 190 kg. Byl odeslán na obezitologii. Číst dále >>>

Dva roky = -60 kg = úplně nový život „Všechna kila jsem nabral strašně rychle, asi během deseti let. Do pětatřiceti štíhlý kluk, pak přišla změna zaměstnání, pohyb nula. Všechnu energii najednou spotřebujete na to, že s sebou nosíte vlastní váhu a zpracováváte jídlo. Nic jiného už nezvládnete, děsivý stav. Zkusil jsem jednou obezitologické centrum, ale dostal jsem jen léky na rychlejší trávení. To bylo řešení nanic.“ Tak zpětně hodnotí léta v „tlustém těle“ Theodor ŠVÁB. Číst dále >>>