aktuality

Pohyb o víkendu | 11. – 12. 4. 2020

Přečteno: 522x, Vyšlo: 10.04.2020, Štítky: pohybsport

Od úterý 7. 4. 2020 můžeme využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování! Dodržíme-li minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nemusíme mít roušku. Je třeba stále dodržovat hygienická opatření a společně mohou sportovat nanejvýš dvě osoby.

O všemožných přínosech obyčejné chůze již bylo řečeno mnoho. Pokud se však rozhodnete oprášit pálky a rakety a vylovit míče a míčky, je vhodné začít se sportem pozvolna. Jistě se nezapomeňte rozcvičit, procvičte si „nanečisto“ několikrát dynamicky pohyby, které ke konkrétnímu sportu patří. Pokud jste sport delší dobu neprovozovali, je možné, že budete unaveni dříve, než byste čekali; odpočiňte si – můžete případně pokračovat jiný den nebo změnit pohybovou aktivitu. Vyhnete se tak možná přetížení, či dokonce úrazu. Zvládnete-li si na konci ještě jemně, jen do pocitu tahu, protáhnout končetiny, od nás budete mít jedničku s hvězdičkou.

Své otázky ohledně venkovních sportů můžete směrovat na Mgr. Ondřeje Kádě a jeho středeční poradnu. Přejeme pohodové svátky!

Mgr. Ondřej Kádě